В аеропорту Стамбула знаходяться близько 80 українців, - консул

В аеропорту Стамбула на даний момент знаходяться близько 80 українців, серед них також є діти
Depo.Життя
16 липня 2016 10:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив Генеральний консул України в Стамбулі Василь Боднар, передає depo.ua з посиланням на "5 канал".

"За нашими списками зібрано близько 80 чоловік, це різні громадяни, більшість з них мають летіти в Україну - Київ, Одеса, є транзитні пасажири, які теж чекають своїх перельотів стикувальних рейсів. Тому зараз ми намагаємося полетіти з допомогою українських аваиалиний, якщо немає - то громадяни будуть розміщені в одному з готелів Стамбула. Аеропорт поступово відновлює свою роботу, видно деяке незначне рух на злітній смузі, але служби не працюють, офіційно аеропорт ще не відновив свою роботу", - повідомив консул.

Президент України Петро Порошенко у своєму Twitter написав, що доручив МЗС подбати про українців, які перебувають на території Туреччини. Також він повідомив, що доручив силовим структурам посилити контроль в аеропортах і на південних кордонах України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в Twitter закликав українців дослухатися до повідомлень дипломатичних установ: "Наші диппредставництва працюють над забезпеченням безпеки українських громадян в Туреччині. Прошу всіх прислухатися до їх повідомленнями".

Він також зазначив, що збереження життів зараз є ключовим моментом у роботі дипломатичних структур.

Нагадаємо, що в ніч на сьогодні, 16 липня, група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула,захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган вилетів з країни і записав телезвернення із закликом до співгромадян протестувати проти путчу. Його прихильники вийшли на вулиціі навіть захопили кілька танків. Зчинилися перестрілки, адже велика частина військових і поліція залишилися вірними Ердогану. Жертвами зіткнень стали десятки людей. Президент прилетів до Стамбула і вийшов до своїх прихильників, заявивши, що заколот придушено. Через спробу державного перевороту вже арештовані понад 1500 військових, зокрема бригадний генерал.

У Туреччині оголошений воєнний стан.

Читайте також: У Туреччині спроба державного перевороту (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Ук