UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Уже 340 "московських" парафій перейшли до ПЦУ

Сьогодні вже близько 340 парафій УПЦ Московського патріархату перейшли до Православної церкви України

Уже 340 "московських" парафій перейшли д…

Про таке заявив директор Департаменту у справах релігій міністерства культури України Андрій Юраш в ефірі "5 каналу", передає Depo.ua.

"На сьогодні ми фіксуємо уже близько 350 довершених процесів зміни підпорядкування з УПЦ Московського Патріархату до ПЦУ, десь близько 340 вже точно є документально зафіксованих. Я маю на увазі, поки що не всі ці переходи отримали завершення і юридичне оформлення на рівні документів, але я маю на увазі всі випадки, коли відбулися збори релігійної громади, де було засвідчено цей процес, коли віруючі зібралися, оформили, належно зафіксували, але я впевнений, що процес стримується штучно і в найближчі місяці, думаю, матимемо набагато динамічніші тенденції", – сказав експерт.

За його словами, задіяно дуже багато зовнішніх механізмів, які націлені на те, щоб не дозволити максимальній кількості парафій влитися в ПЦУ.

"З одного боку зовнішні чинники намагаються переконати українське духовенство на парафіях в тому, що немає визнання з боку інших церков, бо визнав тільки Константинополь, а церквам назовні говорять, що немає процесів об'єднання і парафії не хочуть іти, тому не треба визнавати. Словом, треба зсередини розривати це коло. І два згадані законопроекти дають повне законодавче усвідомлення того, що цей процес зміни і переходів має повне юридичне підґрунтя. Закон, зокрема, 4128Д дає повний механізм і логістику, як це зреалізувати", - вважає Юраш.

Нагадаємо, станом на 10 лютого до Православної церкви України (ПЦУ) перейшли 320 парафій.

26 січня Міністерство культури України оприлюднило перелік релігійних організацій (об'єднань), яким необхідно згідно з чинним законодавством внести зміни до свого статуту (положення) щодо назв.

28 січня президент Петро Порошенко підписав закон про перехід церковних парафій до ПЦУ.

Довідка: 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook