Уже 340 "московських" парафій перейшли до ПЦУ

Сьогодні вже близько 340 парафій УПЦ Московського патріархату перейшли до Православної церкви України

Про таке заявив директор Департаменту у справах релігій міністерства культури України Андрій Юраш в ефірі "5 каналу", передає Depo.ua.

"На сьогодні ми фіксуємо уже близько 350 довершених процесів зміни підпорядкування з УПЦ Московського Патріархату до ПЦУ, десь близько 340 вже точно є документально зафіксованих. Я маю на увазі, поки що не всі ці переходи отримали завершення і юридичне оформлення на рівні документів, але я маю на увазі всі випадки, коли відбулися збори релігійної громади, де було засвідчено цей процес, коли віруючі зібралися, оформили, належно зафіксували, але я впевнений, що процес стримується штучно і в найближчі місяці, думаю, матимемо набагато динамічніші тенденції", – сказав експерт.

За його словами, задіяно дуже багато зовнішніх механізмів, які націлені на те, щоб не дозволити максимальній кількості парафій влитися в ПЦУ.

"З одного боку зовнішні чинники намагаються переконати українське духовенство на парафіях в тому, що немає визнання з боку інших церков, бо визнав тільки Константинополь, а церквам назовні говорять, що немає процесів об'єднання і парафії не хочуть іти, тому не треба визнавати. Словом, треба зсередини розривати це коло. І два згадані законопроекти дають повне законодавче усвідомлення того, що цей процес зміни і переходів має повне юридичне підґрунтя. Закон, зокрема, 4128Д дає повний механізм і логістику, як це зреалізувати", - вважає Юраш.

Нагадаємо, станом на 10 лютого до Православної церкви України (ПЦУ) перейшли 320 парафій.

26 січня Міністерство культури України оприлюднило перелік релігійних організацій (об'єднань), яким необхідно згідно з чинним законодавством внести зміни до свого статуту (положення) щодо назв.

28 січня президент Петро Порошенко підписав закон про перехід церковних парафій до ПЦУ.

Довідка: 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна