Ускладнення від коронавірусу: В Україні перебіг хвороби навчилися визначати за аналізом крові

Передвісником важкого перебігу COVID-19 є рівень позаклітинної ДНК – прогноз ускладнень від коронавірусу можна визначати за аналізом крові

Журналіст відділу новин
Ускладнення від коронавірусу: В Україні…
Фото: Рixabay

Про це розповів керівник відповідного дослідження – завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України – професор Віктор Досенко в інтерв’ю, передає Depo.ua.

За його словами, зв'язок між рівнем позаклітинної ДНК у крові та тяжкістю перебігу COVID-19 тепер офіційно доведено.

Досенко зазначив, що важливо робити прогноз для кожного конкретного випадку, адже у пацієнтів хвороба розвивається по-різному.

При цьому в межах дослідження українські дослідники робили аналіз крові пацієнтам, які перебувають на різній стадії хвороби.

"Всім лікарям вкрай потрібен якийсь прогностичний критерій... Ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (чим він вищий, тим гірший прогноз), і довели це, до речі, першими у світі",  – наголосив Досенко.

На його думку, такий прогноз фахівцям необхідний для того, щоб зрозуміти, які препарати потрібно приймати у процесі лікування.

"Потрібен лише набір реактивів (до речі, не дуже дорогий) і спектрофлюориметр (принаймні один на лікарню, або хоча б один на територіальне медичне об'єднання)", – підсумував учений.

Зазначимо, що у країнах Європи вже давно підняли питання щодо довгострокових наслідків коронавірусної інфекції.

За інформацією CNN, особливо гостро ця проблема ще минулого року стояла в Італії та Великій Британії, які постраждали від спалаху пандемії чи не найбільше.

Саме тому там запровадили програми реабілітації для тих, хто перехворів на коронавірус і отримав ускладнення.

Вони є досить широкими, адже у багатьох пацієнтів, які одужали від інфекції, спостерігають погіршення стану нирок, печінки, серця, мозку та нервової системи, шкіри, системи травлення тощо.

Крім того, до тривалих наслідків коронавірусу вчені віднесли так званий синдром вірусної втоми, порушення м'язових функцій – зниження м'язевого тонусу, та низку проблем із психічним здоров'ям – депресію, безсоння, втрату концентрації та різні зміни когнітивних функцій.

Нагадаємо, дещо раніше лікар пояснив, які симптоми свідчать про важку форму коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус та грип: Чи можна захворіти одночасно і чи варто вакцинуватися

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme