ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

УПЦ МП ввижається, що Мінкульт описує її майно

В Українській православній церкві московського патріархату заявили, що Міністерство культури видало наказ про опис майна релігійної спільноти і кажуть, що без спротиву не обійдеться

Depo.Життя
26 вересня 2018 14:06
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на УП.

У відомстві кажуть, що ніяких наказів не видавали.

Раніше в УПЦ МП повідомили, що нібито чиновники вирішили "переписати та оцінити" майно "канонічної церкви" і нібито інформаційно-просвітницький відділ УПЦ отримав копію листа про те, що Міністерством культури створені комісії для оцінки майна низки релігійних громад УПЦ МП на Сумщині. Зокрема, Спасо-Преображенського храму у селі Глухів.

Крім того, 25 вересня відбувся священний Синод УПЦ, де парламентарів закликали відмовитися від розробки та ухвалення законопроектів, які мають на меті "рейдерське захоплення святинь, храмів та монастирів".

Зазначається, що якщо такі закони будуть ухвалені, то вони призведуть до суспільних протистоянь.

В УПЦ МП закликали "одуматися і подумати про майбутнє Батьківщини".

У свою чергу у Міністерстві культури заявили, що у своїй роботі відомство керується Конституцією та Законами України.

"Міністерство культури жодних наказів про створення комісії з обліку майна релігійних громад УПЦ не видавало", – йдеться у відповіді на запит.

"Разом з тим припускаємо, що наказ генерального директора Національного заповідника "Глухів" Мошик І.В. № 71 від 18 вересня 2018 року був виданий в результаті розгляду звернення народного депутата України Шухевича Ю.-Б.Р. від 04.09.2018 № 04-35/Ш-040918 стосовно загрози вивезення історико-культурних цінностей із релігійних споруд Української православної церкви", – додали у Мінкульті.

Там наголосили, що 24 вересня зазначений наказ був скасований.

Нагадаємо, 11 вересня в Константинополі визнали неканонічним Онуфрія і право України на Томос.

17 вересня екзархи Вселенського патріарха Варфоломія привезли в Україну доказ надання автокефалії Українській православній церкві.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя