УПЦ МП кличе Порошенка на зустріч в Лаврі

Єпископи Української православної церкви Московського патріархату планують 13 листопада провести зустріч з президентом Петром Порошенком 

УПЦ МП кличе Порошенка на зустріч в Лавр…

Інформація про розсилання запрошень на зустріч у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі з'явилася в українських ЗМІ, повідомляє Depo.ua.

Інформацію, посилаючись на повідомлення канцелярії Київської митрополії, "Українській правді" підтвердив митрополит УПЦ (МП) Олександр (Драбинко).

В анонсі зазначено, що зустріч повинна відбутися в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у вівторок, 13 листопада, о 14.00.

"Участь всіх єпархіальних і вікарних архієреїв Української православної церкви є обов'язковим", - йдеться в оголошенні. В той же час митрополит Олександр не зміг підтвердити, чи буде присутнім на зустрічі митрополит Онуфрій.

У самій канцелярії інформацію коментувати відмовилися. Адміністрація президента інформацію поки перевіряє.

Нагадаємо, що 5 листопада Вселенський патріарх Варфоломій закликав РПЦ змиритися з автокефалією української церкви

4 листопада президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій в Стамбулі підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Довідка. 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

15 жовтня Синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

16 жовтня Митрополит УПЦ МП зрікся верховенства Москви і заявив, що після рішення Вселенського патріарха все православне духовенство митрополії є кліриками Константинопольської церкви.

22 жовтня РПЦ завимагала від Константинополя вибачень за шкоду, яка була завдана православ'ю в усьому світі та майбутньому українського православ'я.

Того ж дня Константинопольський патріархат заявив, що не відступить у питанні надання автокефалії Української православної церкви, незважаючи на тиск Російської православної церкви (РПЦ).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook