Університети Туреччини і Кіпру обіцяють додаткові місця для кримських татар

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що в наступному навчальному році у кримських випускників з'являться додаткові можливості вчиться за кордоном
Depo.Життя
2 березня 2016 17:59
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів після повернення з Туреччини і Кіпру, передає depo.ua з посиланням на "15 минут".

За його словами, питання освіти для кримських татар було одним з пріоритетних в цій поїздці.

"Ви знаєте, у студентів в Криму дуже скрутне становище. Їхні дипломи визнаватися не будуть. Багато наших дітей не хочуть там вчитися. Тому з'явилася проблема - як дати їм освіту за кордоном. Україна тільки планує виділяти певні квоти для студентів із Криму, але цього недостатньо. Якщо, скажімо, Росія вже сьогодні пропонує 18 тисяч місць у вузах (для студентів з Криму – ред.), то у нас планується всього лише 800", - розповів Джемілєв.

"Тому я вів переговори в Туреччині, на Кіпрі, в різних країнах Європи. У цій поїздці я зустрічався з ректором Близькосхідного університету. Вони щороку виділяли нам 5 місць і продовжують це робити. Ще додатково домовилися з університетом Гірне, там теж з'явиться можливість навчатися для наших випускників. Я зустрічався з президентом Турецької Республіки Північного Кіпру. І він теж гарантував п'ять місць в різних вузах. Одним з яких може бути Середземноморський університет, який знаходиться в місті Фамагуста. Раніше, 15 лютого, коли в Україні перебував з візитом прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, ми досягли домовленості, що Анкара виділятиме якомога більше місць для студентів з Криму", - сказав Джемілєв.

Крім того, Джемілєв припускає, що в наступному навчальному році, в зв'язку з надзвичайною ситуацією в Криму, відбір абітурієнтів для навчання у вищих навчальних закладах Туреччини та Кіпру буде здійснювати Меджліс, а не університети.

"Турецькі вузи зазвичай запрошують абітурієнтів і проводять тести. Але оскільки зараз ситуація надзвичайна, то по Кіпру вже точно відомо, що відбір здійснюватиме Меджліс кримськотатарського народу. Ми будемо брати заявки, проводити співбесіди. Одна з головних умов - щоб вони поверталися назад. Ми не збираємося готувати фахівців для Туреччини і Кіпру", - підкреслив Джемілєв.

Навчання в цих вузах, за словами лідера кримськотатарського народу, для студентів буде безкоштовним.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя