Умерову стає гірше. В нього почалися проблеми з зором

Стан заступник голови Меджлісу Ільмі Умерова погіршується, зокрема вчора почалися проблеми із зором
Depo.Життя
30 серпня 2016 09:37
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк, передає depo.ua.

За словами журналіста, умови утримання жахливі.

"Здоров'я Умерова стає все гірше, вчора почалися проблеми із зором. Але навіть ці проблеми використовують для того, щоб обмежити його відвідування і спілкування з рідними та людьми, які приходять підтримувати його. Умови в лікарні жахливі. Він їсть тільки свою їжу, яку йому приносять рідні. Умеров боїться провокацій з боку спецслужб, ФСБ, веде себе дуже обережно", - розповів журналіст.

При цьому у нього немає претензій до співробітників лікарні.

"До співробітників установи (лікарні, - ред.) у нього претензій немає. Тиску з боку персоналу немає. Слідчий ФСБ Скрипка теж приходить в клініку, але з ним не зустрічається. Вчора слідчий відмовився зустрічатися з адвокатом Фейгіним, незважаючи на те, що зустріч була запланована", - говорить Наумлюк.

Незабаром повинні з'явитися результати експертиз Умерова.

"З ним ведуть бесіди, розмови - де народився, хворів і т. д. По всій видимості, це такий вид експертизи. На вчорашній день, всі розмови, які можна було провести, вже провели, лікарі з ним поговорили. Тепер повинна засідати колегія лікарів, яка на підставі отриманих даних повинна була вирішити результат експертиз", - каже журналіст.

Нагадаємо, 12 травня ФСБ по Криму порушила проти Умерова кримінальну справу за ст.280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла ухвалу відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився, адвокати заявили про звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного.

Адвокат Марк Фейгін 29 серпня заявив, що у нього є ряд паперів на припинення психіатричної експертизи. Однак слідчий ФСБ відмовився відпускати в'язня.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя