"Укроборонпром" може передати документацію щодо апаратів для вентиляції легенів приватним виробникам

Державний концерн "Укроборонпром" відновив частково знищену конструкторську документацію апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) "Бриз-Т" і готовий передати копії приватним виробникам, які зможуть швидко налагодити їх випуск

Про це повідомляється на сайті "Укроборонпрому", передає Depo.ua.

"Ми вирішили віддати всю конструкторську документацію приватним компаніям, які мають верстати, можуть швидко підлаштувати свої потужності під виготовлення необхідних деталей і корпусу, отримати сертифікацію і провести випробування. Якщо такі є і можуть виготовити свої версії "Бриз-Т" у стислі терміни та за притомну вартість, "Укроборонпром" надасть креслення і супровідну документацію", – заявив генеральний директор держконцерну Абромавічус.

У компанії зазначили, що протягом останнього тижня інженери "Укроборонпрому", а також конструктори і технологи п'яти інших заводів концерну ретельно вивчали конструкторську документацію апарату ШВЛ, останню модифікацію якого завод випускав десятки років тому, і провели консультації щодо можливості відновлення виробництва на "Буревіснику".

У результаті ухвалено рішення відкрити документацію для приватних виробників медичних приладів, які зацікавлені у виготовленні ШВЛ цього типу.

У концерні також здійснили ревізію виробничих потужностей заводу "Буревісник", який зупинив виробництво продукції 12 років тому через фінансове становище: він має заборгованість понад 100 млн грн.

"Нині завод не веде виробничої діяльності й перебуває в стані банкрутства. Останні п'ять років на ньому припинено електро- і водопостачання, немає опалення. Виробничі цехи та обладнання - в неробочому стані, потребують значних капінвестицій і модернізації. Також збіг термін дії сертифікатів на продукцію та виробництво", - зазначають в "Укроборонпромі".

У держконцерні вважають, що за таких умов відновлення повного циклу виробництва апаратів ШВЛ є довготривалим процесом, а оновлення виробничого обладнання, залучення і підготовка нового штату потребуватимуть значних і довгострокових інвестицій.

У пресс-службі додали, що підприємства "Укроборонпрому" під час карантину в Україні у зв'язку із загрозою поширення коронавірусу розпочали виробництво засобів індивідуального захисту та іншої продукції, яка може допомогти державі і громадянам у боротьбі з епідеміологічними викликами.

Так, підприємство "Новатор" (Хмельницький) шиє марлеві пов'язки для працівників "Укроборонпрому", готується випускати перші вітчизняні респіратори, а також виробляє апарати ультрафіолетового опромінення УФІД СД, здатні безпечно для людини знезаражувати повітря та поверхні у великих приміщеннях і в місцях скупчення людей. У свою чергу миколаївський завод "Зоря-Машпроект" відновив лінію з виробництва медичного кисню і вже направив до міських лікарень Миколаєва першу партію балонів.

Нагадаємо, апарати ШВЛ від дружини Порошенка вже працюють в лікарні Києва.

Станом на ранок 23 березня від коронавірусу COVID-19 загинула 14 641 людина, кількість заражених коронавірусом зросла до 336 000.

Станом на вечір 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Повільно та не всіх: Хто і як в Україні тестує на коронавірус

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme