Україну цьогоріч атакують три штами грипу

В Україні в поточному сезоні буде циркулювати три штами грипу - Каліфорнія, Гонконг, Брісбен, і кожен з них має певну групу ризику
Depo.Життя
12 жовтня 2016 15:13
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу повідомила головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська, передає  Depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"У цьому сезоні в Україні циркулюватимуть три штами грипу (Каліфорнія, Гонконг, Брісбен). Н3N2, різновид Гонконг, нічого надприродного нам не принесе, тому що це не новий якийсь штам вірусу. Буде циркулювати штам Н1N1, досить агресивний, і грип В, який, вважається, викликає найлегші форми захворювання", - повідомила Голубовська.

Вона висловила сподівання, що цього року штам грипу Н1N1 домінувати не буде.

За даними представника МОЗ, в минулому році рівень вакцинації населення був дуже низьким: "За минулий рік рівень вакцинації склав 0,3%, через це, на жаль, ми спостерігали такі трагічні смертельні випадки, близько 400 осіб було в минулому році смертей. Якщо порівнювати з попередніми роками, це було 10-20 чоловік, не більше".

"Я хочу нагадати традиційні групи ризику тяжкого перебігу захворювання. Якщо мова йде про сезонний штам Н3N2 та грип В – це діти і люди старше 60 років. Штам Н1N1 має зовсім інші групи ризику – він небезпечний для працездатного молодого населення – це хворі з надлишковою масою тіла, це пацієнти з цукровим діабетом, бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, люди, які тривало приймають ацетилсаліцилову кислоту у зв'язку з кардіологічними проблемами", - зазначила Голубовська.

Нагадаємо, сезон захворюваності на грип та ГРВІ розпочався в Україні з 3 жовтня і триватиме до середини травня.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя