Українцям анулюють Карти Поляка за фото з бандерівським прапором

Польське Міністерство закордонних справ має намір анулювати Карти Поляка деяким українцям, чиї дії завдають шкоди інтересам польської держави
Depo.Життя
20 травня 2016 10:36
ФОТО: depo.ua
Українцям анулюють Карти Поляка за фото з бандерівським прапором
Українцям анулюють Карти Поляка за фото з бандерівським прапором

Генеральний Консул Польщі в Україні звернувся до Ради у справах поляків на Сході з проханням про анулювання Карти Поляка громадянам України, які демонстрували бандерівські символи, передає depo.ua з посиланням на "Експрес.ua".

Про це повідомило Міністерство закордонних справ Польщі у відповідь на запит депутата Сейму Роберта Вінницького.

Інцидент, який став предметом розгляду, стався ще 14 жовтня 2014 року, коли група студентів Державної Вищої Школи Східноєвропейської в Перемишлі позувала для фотографії з прапором ОУН на паркінгу торгового центру, а частина з них виконувала жести підкинутою рукою.

Прокуратура розслідувала справу, однак безрезультатно. І в серпні 2015-го року обласна прокуратура у Перемишлі рекомендувала відновити цю справу. Інцидент привернув увагу політиків, зокрема, лідер Національного руху і депутат Роберт Вінницький вимагав адекватної реакції від польського уряду на цей вчинок, який викликає справедливе обурення місцевої громади.

В результаті проведеного розслідування Генеральний Консул в Україні звернувся до членів Ради у справах поляків на Сході з проханням про визнання недійсними рішень про видачу і продовження Карти Поляка особам, причетним до інциденту.

Міністерство закордонних справ також зазначає, що під час березневої наради генеральних консулів, акредитованих в Україні, їм було поставлено в обов'язки більш ретельно ставитися до питань анулювання Карти Поляка у випадках, коли дії їх власників створюють загрозу інтересам або репутації Польщі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя