Українців з новими ID-паспортами не пускають у Білорусь

Перший скандал трапився з ID-паспортами, введеними в Україні менше двох місяців тому. Прикордонники Білорусі відмовилися пускати по них українців з суботи 5 березня
Depo.Життя
9 березня 2016 12:07
ФОТО: depo.ua

У Державному прикордонному комітеті Білорусі відмовляються пускати українців за новими документами, і терміни таких обмежень поки не називають, передає depo.ua з посиланням на "Сегодня".

"7 березня ми запропонували українській стороні провести консультацію з цього питання, але домовленості так і не були досягнуті. Зараз тривають переговори щодо врегулювання питання. А поки - або робіть дитині паперовий паспорт, або її не пропустять", - прокоментували в Держприкордонкомітеті Білорусі.

"Нам відданий наказ пропускати тільки за діючими паперовим паспортами. Сказали, що Білорусь не визнає ще ID-паспорта, а тих, у кого вони є, - завертатимуть до врегулювання питання", - сказав білоруський прикордонник Олександр С.

Подібні проблеми можуть виникнути і на кордоні з Росією, попереджають експерти. На Росію та в Білорусь українці можуть в'їжджати за внутрішнім паспортом. Як вихід - пропонують брати з собою закордонний паспорт замість пластикового.

Українці, які вилітають із Білорусі, скаржаться: через плутанину прикордонники активно оглядали їх навіть на виїзді з країни.

"Нас протримали в кімнаті огляду більше 40 хвилин! Довго обшукували, запропонували задекларувати щось. Ми запитали, що за нові порядки, а нам відповіли, що це через введення нових паспортів", - поділилася Аріна К.

У консульській службі нашого Міністерства закордонних справ наполягають на тому, що передавали дипломатичну ноту про нові паспорти і їх зразки в грудні 2015.

"А ось застережень від білоруської сторони щодо їх застосування в рамках Угоди про безвізові поїздки до нас не надходило", - стверджують в службі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя