Українці проти особливого самоврядування для Донбасу, - опитування

Більше половини громадян України виступають проти проведення референдуму щодо внесення змін в Конституцію України в частині здійснення особливого порядку місцевого самоврядування в тимчасово окупованих районах Донбасу
Depo.Життя
1 березня 2016 13:42
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного експертами Інституту Горшеніна, передає depo.ua.

Так, соціологи спитали респондентів, чи потрібно проводити референдум щодо змін у Конституцію України в частині надання особливого статусу Донбасу (особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу).

51,2% опитаних тою чи іншою мірою висловилися проти референдуму. Зокрема, точно ні відповіли 29,6% респондентів, а 21,6% сказали, що скоріше ні.

35,9% опитаних висловили підтримку проведенню такого референдуму. Зокрема, точно так сказали 15,9% опитаних; скоріше так відповіли 20% опитаних.

Ще 12,9% не змогли відповісти.

При цьому більшість українців (53,9%) не готові надати надзвичайні права місцевим органам самоврядування в Донбасі навіть тимчасово, на перехідний період.

Майже дві третини (64%) респондентів не згодні з ідеєю надати подібні виняткові права всім іншим областям країни.

При цьому в цілому до ідеї децентралізації влади українці ставляться досить прихильно: 62,4% опитаних ставляться до неї в тій чи іншій мірі позитивно.

Також, більше половини опитаних проти призначення на тимчасово підконтрольній Д/ЛНР території глав прокуратури і судів за участю місцевих органів самоврядування (57% проти), формування загонів "народної міліції" (55,3% проти).

Всього за вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 2 тис. осіб віком від 18 років в усіх областях України (без врахування населення окупованих територій Автономної республіки Крим, Донецької і Луганської областей). Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя