Українці подадуть скаргу на французький канал, який показав брехливе кіно

Українська комісія з журналістської етики подасть скаргу до французьких колег із Альянсу незалежних прес-рад Європи через пропагандистський фільм "Україна: Маски революції", показаний французьким телеканалом Canal +
Depo.Життя
4 лютого 2016 16:02
ФОТО: depo.ua

Скарга стосуватиметься сюжету картини "Україна: Маски революції", повідомляє depo.ua із посиланням на прес-службу комісії.

Просинимуть розглянути ситуацію і оцінити, чи відповідають дії журналіста та редактора, які готували продукт, нормам професійної етики. 

"Французська прес-рада висловила готовність розглянути скаргу в рамках співпраці органів саморегулювання Альянсу незалежних прес-рад Європи, членом якого є Комісія з журналістської етики. Скарга ґрунтуватиметься на матеріалах українських журналістів та журналістів інших країн, які обурені тенденційно підібраним відеорядом, синхронами, які перекручують зміст коментаря і, по суті, є спробами автора сюжету створити "доказову базу", яка підтверджує упередження", - зазначає секретар Комісії з журналістської етики Тетяна Котюжинська.

Нагадаємо, в фільмі "Україна: Маски революції" документаліст Поль Морейра розповідає про події Революції Гідності у Києві та події 2-го травня в Одесі Причому робить це за правилами кремлівської пропаганди - перекручуючи факти та спотворюючи картину.