Українці-2041: Байдужість до російської мови та матеріалізм

На 25-ти річчя України depo.ua вирішив з'ясувати у експертів, як виглядатиме наша Батьківщина у свої 50 років

Українці-2041: Байдужість до російської…

Зараз, якщо взяти проблеми, які турбують українців, то все можна звести до двох моментів – це безпека та рівень життя. Згідно з соціологічними дослідженнями, які нещодавно провели фахівці Київського міжнародного інституту соціології, майже 72% українців стурбовані конфліктом на Сході України, 61% турбується за своє матеріальне становище і рівень життя в країні, 46% хвилюються за майбутнє економічної стабільності, а 15% побоюються за безпеку країни від зовнішніх агресорів. Цікаво те, що українців найменше турбуються про статус російської мови в українській державі. Таких, згідно з дослідженнями, всього 1%.

Чого чекати далі? Що буде через 25 років. На думку відомого українського соціолога, директора фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірини Бекешкіної, українці залишаться матеріалістами та прагматиками.

"Я думаю, що теми, які турбуватимуть українців через 25 років, будуть майже тими самими. Авжеж дуже багато залежатиме від того, яким шляхом піде Україна. Загалом, країни часто ділять на ті, де переважають матеріальні і постматеріальні цінності. Чим відрізняються благополучні країни, так це тим, що там відсоток тих, кому більш важливі постматеріальні цінності, вищий. Українці – матеріалісти. Власне ця тенденція стосується більш бідних країн", - зазначила вона.

На її думку, зміни можуть торкатися інших питань, втім, загальні настрої навряд чи зазнають серйозних метаморфоз. "Я не думаю, що через 25 років ми перейдемо до категорії постматеріалістів навіть при благополучному ході подій. Втім, від того, наскільки покращуватиметься добробут, настільки в структурі цінностей буде превалювати постматеріальні цінності. Зрозуміло, що зараз під час війни питання безпеки стає більш пріоритетним. Втім, коли війни не буде, ця тема знову відійде на задній план. Якщо говорити про мовне питання, то це питання все менше хвилює людей. На це є дуже проста причина: відбувається зміна поколінь, і для нового покоління питання знання української мови перестає бути проблемою. Тому через 25 років цієї проблеми в Україні не буде взагалі", - вважає Ірина Бекешкина.

Водночас професор, провідний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України Ірина Прибиткова вважає, що прогнозувати щось наразі дуже складно: все може змінитися кардинально. І це тенденції не тільки в Україні, але й у світі. Втім, на її думку, багато чого з цінностей українців залишиться попри все. "Можна почитати "Тараса Бульбу" Гоголя чи твори Тараса Шевченка і побачити, що для українців завжди було важливим. Це воля до свободи, а також братерство. Власне, це ми бачили на Майдані, і це ми можемо спостерігати зараз в зоні АТО, де за нашу свободу борються наші військові", - зазначила вона.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme