Українську художницю звинуватили у плагіаті

Роботи української художниці Анни Роєнко стали приводом нового скандалу в арт-співтоваристві. Дівчину звинуватили в плагіаті фотографій індонезійського фотографа Акселя Освіта

Depo.Життя
20 жовтня 2017 18:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на buro247.ua.

28 жовтня біля Анни мала відкритися виставка "Спалах сьогодення" в галереї Zenko Foundation. В якості промокампанії представники арт-простору опублікували на своїй сторінці в фейсбуці кілька фотографій з роботами Роєнко.

Український фотограф Валентин Бо звернув увагу на те, що роботи Анни практично один в один повторюють знімки Акселя Освіта. У той же час ніякої відсилання до його робіт художниця не вказує.

"Завжди дивував талант копіювання чужих робіт та присвоєння собі авторства з гордо піднятою головою. В даному випадку жодним талантом не пахне, так, "на дурачка". На своїй сторінці Анна Роєнко не знайшла відповідь на моє запитання, чи в курсі автор оригіналу Axel Oswith про використання його робіт під чужим іменем. Мій коментар видалила і обмежила мене приватністю", - написав Бо у себе в фейсбуці.

Художниця обмежила доступ до своєї сторінки в соцмережі, але у Zenko Foundation і раніше опублікований анонс події. Представники галереї повідомили, що куратори виставки зараз розбираються з питанням плагіату в роботах Роєнко.

Чи відбудеться виставка незважаючи на скандал, поки невідомо.

Нагадаємо, що навіть сам Боб Ділан сплагіатив частину нобелівської промови.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя