Українського полоненого моряка допитали на Росії

На Росії допитали військовополоненого моряка, лейтенанта ВМС України Владислава Костишина

Про це заявив адвокат українських моряків Олег Єлісєєв у Facebook, повідомляє Depo.ua.

Під час допиту Костишин ще раз повідомив, що є військовополоненим, і на нього поширюється дії Женевської конвенції.

Адвокат повідомив, що моряк розповів про умови свого утримання і стан здоров'я.

"У нього все добре, і він знає, що величезна кількість людей як на Росії, так і в Україні бореться за нього та інших моряків, і вони не забуті", - повідомив Елісєєв.

Нагадаємо, 20 лютого московський міський суд відхилив апеляційні скарги захисту шостої четвірки військовополонених українських моряків.

19 січня Росія пообіцяла направити поранених моряків на обстеження до Москви.

18 лютого, Московський міський суд мав розглянути апеляційні скарги захисту на рішення Лефортовського районного суду про продовження строків тримання під вартоюстосовно моряків Віктора Беспальченка, Владислава Костишина, Володимира Лісового та Володимира Варимеза, однак Лефортовський райсуд належним чином не переклав українською мовою постанови про продовження терміну тримання моряків під вартою і російське судилище зняло з розгляду апеляції чотирьох українських моряків.

На 20 лютого було призначено розгляд апеляційних скарг моряків Андрія Ейдера, Андрія Артеменка, Василя Сороки та Олега Мельничука.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

Російські тюремники не дозволяють Володимиру Терещенку писати слово "військовополонений" у документах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія