Український режисер зняв документальний фільм про вишиванку

Перший повнометражний документальний фільм, присвячений українській вишиванці, під назвою "Спадок нації" покажуть у березні 2016 року
Depo.Життя
23 грудня 2015 16:43
ФОТО: depo.ua

Про це depo.ua повідомив керівник продакшн-студії "Mamay Media" і режисер фільму Олександр Ткачук.

"Презентацію фільму плануємо на березень 2016 року в рамках святкування 10-річчя Дня вишиванки. Плануємо показати його в кожному обласному центрі, розказати, як ці історії збиралися і про що вони. Після того – показати його на телебаченні в переддень Дня вишиванки. А вже потім запустити в мережу. Поміж тим будемо старатися показати фільм на різних міжнародних кінофестивалях, щоб ознайомити світову спільноту. Зокрема, орієнтуємось на Канни і на Одеський кінофестиваль", - сказав Ткачук.

Він зазначив, що зйомки проводились по всій Україні.

"Матеріал привезли з Київської, Рівненської, Чернівецької, Луганської, Донецької, Черкаської, Полтавської, Житомирської областей. Є також історії з тимчасово окупованих територій. Фільм має інформаційну роль і спростовує міфи російської пропаганди, показує те, що Україна – єдина, показує якраз через вишиванку", - наголосив режисер.

За словами автора ідеї та сценариста фільму Лесі Воронюк, "Спадок нації" є спробою показати цінність української сорочки через призму людських історій.

"Ми знайшли дуже багато історій справжніх українців – і з минулого, і з сьогоднення, - які заради вишитої сорочки були ладні віддати життя, які цілком свідомо йшли на арешт і знали, що можуть не побачити свою родину чи найдорожчих людей", - сказала вона.

Одна з таких історій – історія життя Ольги Ільків, зв'язкової Романа Шухевича, яку в ув'язненні в Сибіру рятувало те, що вона таємно вишивала сорочку. Зараз цій жінці понад 90 років, і вона зберігає сорочку як символ нескореності. Інша історія – про голодомор у 1947 році на Буковині, коли вишиванки вимінювали на Івано-Франківщині на зерно, на картоплю, і завдяки цьому врятувалися цілі сім'ї.

Спадок нації (офіційний тізер) from MAMAY media on Vimeo.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя