Український літак для Марсу став одним з переможців світового хакатону NASA

Український проект Mars Hopper - модель літака, здатного пересуватись поверхнею Марсу, опинився серед шести переможців світового хакатону NASA SpaceApps Challenge

Шість команд-переможців було відібрано серед 1200 учасників, які вийшли у власне конкурсний відбір Міжнародного космічного агентства, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Mars Hopper переміг у номінації "Вибір людей", повідомив офіційний сайт NASA. Українська команда винахідників обійшла македонців. Загалом до цієї категорії фахівцями було попередньо відібрано 128 проектів, за які голосували люди.

"Mars Hopper, створений на хакатоні у Києві, в Україні, — це концептуальний літак, пристосований для дослідження полюсів Марсу та їхнього оточення, котрий використовує сухий лід з поверхні планети як пальне. Mars Hopper вирішує челлендж у категорії Jet Set Mars, який передбачав розробку концепції рухомого пристрою, котрий би дозволив легко та швидко дослідити складний марсіанський рельєф", — йдеться в офіційній заяві фахівців NASA.

Український літак для Марсу став одним з переможців світового хакатону NASA - фото 1

Шість команд-переможців тепер зможуть відвідати запуск NASA на знаменитому космодромі на мисі Канаверал у Флориді.

Український літак для Марсу став одним з переможців світового хакатону NASA - фото 2

Розробники Mars Hopper радіють перемозі. Фото з Facebook Олександра Буткалюка

Один із розробників літака — дизайнер та інженер-механік Олександр Буткалюк повідомив, що нині команда працює над можливістю створення прототипу. Деталі винахідники обіцяли повідомити згодом. Тож наразі проект лишається на стаді ідеї та комп’ютерного моделювання.

Голосування за номінацію завершилося ще 22 травня, однак у NASA ретельно перевіряли усі голоси і можливі махінації, і після перевірки українські розробники стали переможцями. Міжнародне космічне агентство навіть повідомило про спроби шахрайства і голосування кілька разів з одного комп'ютера за той самий проект, тож організаторам конкурсу довелося перевіряти особи учасників голосування.

Як повідомлялося раніше, літак має пересуватися поверхнею Марсу, як коник – тобто стрибками. Замість палива він використовуватиме замерзлий СО2 з полярних шапок Марсу.

Розробники розповіли, що за допомогою реактивних прискорювачів літальний апарат піднімається над поверхнею. Потім розкриває крила, завдяки чому він може пролетіти довше. При посадці Mars Hopper одночасно збирає сухий лід, який дозволить зробити наступні стрибки.

Над розробкою працювали інженер Павло Правдюков, дизайнер, підприємець та інженер-механік Олександр Буткалюк, генератор ідей і студентка ліцею Софія Буткалюк, хімік та автор 3D-моделі і комп'ютерної симуляції Микола Денисенко, студент КПІ та автор фізичних розрахунків В'ячеслав Осауленко, програміст Ілля Рубінський, інженер обладнання Андрій Музиченко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme