Український Червоний Хрест торгував "гуманітаркою", - Transparency International

За результатами внутрішнього аудиту діяльності Київської міської організації Товариства Червоного Хреста було звільнено голову цієї організації
Depo.Життя
23 березня 2016 08:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила Transparency International Ukraine.

Пізніше на засіданні Правління Червоного Хреста було звільнено голову солом’янської райорганізації, а від голови Печерської районної організації надійшла заява про звільнення за власним бажанням.

"Після того, як волонтери Товариства Червоного Хреста повідомили ТІ Україна про численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою, ми закликали правоохоронні органи, МОЗ, а також партнерів Товариства втрутитись у ситуацію і звернути увагу на оприлюднені викривачами факти корупції. Під тиском громадськості Товариство ініціювало внутрішні перевірки", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, крім звільнення очільників двох місцевих організацій, було вирішено оголосити догану головам Деснянської, Оболонської та Печерської районних організацій, а за неналежне ведення роботи оголосити попередження головам Голосіївської, Дарницької, Дніпровської, Святошинської та Шевченківської районних організацій.

Також, триває перевірка в Одеській організації Товариства Червоного Хреста України.

В Одесі в присвоєнні гуманітарного вантажу зі Швейцарії підозрюють голову обласної організації ТЧХУ Тамару Барніч. На час проведення перевірки Барніч відсторонили від виконання своїх обов’язків. Також в Одесі триває кримінальне розслідування з цього приводу.

"Починаючи з кінця січня до ТІ Україна звернулися декілька викривачів, які додатково повідомили про факти здачі в оренду візків для інвалідів, про бездіяльність патронажних сестер за бюджетні кошти, продаж гуманітарної допомоги", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у TI Україна заявили, що мають документи і факти, які свідчать про бездіяльність патронажних сестер в окремих регіонах, про відсутність їх співпраці з медичними і соціальними закладами, де вони повинні отримувати списки тих, хто потребує допомоги.

Правоохоронні органи вже розглядають заяву борців з корупцією та матеріали щодо можливості притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб ТЧХУ і окремих державних службовців.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя