Український боєць, що врятував 15 солдатів і втратив зір, бігтиме марафон у США

Лейтенант-зв'язківець Олександр Попруженко увійшов до основного складу української команди, яка братиме участь у "Марафоні морської піхоти США"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Народну армію".

"Під час цьогорічного відбору на "Марафон морської піхоти" один з учасників долав дистанцію 5 кілометрів, тримаючись за руку іншого хлопця. Було видно, що йому надзвичайно важко бігти й він потребує підтримки. Проте хлопець мужньо фінішував, показавши доволі непоганий результат. Три роки тому під час проходження служби хлопець втратив зір. Тоді під час навчань на одному з загальновійськових полігонів молодий офіцер лейтенант-зв'язківець Олександр допомагав мобілізованим солдатам опановувати військову справу. Йшли практичні заняття з бойової підготовки. Однак трапився нещасний випадок - один з новачків невдало метнув гранату, і вона впала біля окопу, в якому перебувало 15 бійців", - йдеться у повідомленні.

Молодий лейтенант, не вагаючись, підхопив гранату і хотів її подалі відкинути, але не встиг - вона розірвалася у нього в руках. Хлопець отримав понад сто осколків, травми рук, і найстрашніше - травми очей. Після трагедії важкопораненого офіцера доправили до Одеси. Лікарі зробили все, що було в їхніх силах, та, на жаль, врятувати зір Олександра не вдалося. Він повністю осліп.

"Зараз хочеться довести самому собі, що можна й далі жити, радіти і бути щасливим поруч із тими, хто тебе оточує. Знаєте, дуже важко, коли сидиш майже три роки вдома в повній темряві й нічого не можеш з цим зробити", - заявив Попруженко.

За його словами, він завжди мріяв пробігти марафон.

"Але ніколи не думав, що долатиму його незрячим. Мені лише 23. І дуже хочеться довести самому собі, що дух усередині мене не зламався", - сказав він.

На цьогорічному відборі Олександра підтримувала його дружина Власта, яка колись прийшла до нього як волонтерка, а через деякий час вони одружилися.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #США