Українські зірки про Боуї: Його музика - це щось неземне

Сьогодні на 70-му році життя помер легендарний британський музикант і актор Девід Боуї
Depo.Життя
11 січня 2016 16:50
ФОТО: depo.ua
Українські зірки про Боуї: Його музика - це щось неземне
Українські зірки про Боуї: Його музика - це щось неземне

Depo.ua розпитав українських музикантів, що творчість Боуї означає для них самих і для світу.

Іван Леньо, Kozak System

Українські зірки про Боуї: Його музика - це щось неземне - фото 1

"Сотні тисяч музикантів сприйняли інформацію про смерть Боуї з величезним сумом – це величезна втрата, таких геніїв, як він, залишаються одиниці. Боуї в кожному альбомі лишався вірним головним постулатам рок-н-ролу – свобода, чесність, експеримент. І його 25-й альбом – ще одне тому підтвердження. Він не схожий на його попередні альбоми, він неймовірно професійний і глибокий, насичений тембральними і філософськими експериментами.

Коли я слухав його музику, усвідомлював, що це щось абсолютно неземне, недосяжне, космічне. Напряму його наслідувати дуже важко – тому що це дуже глибока особистість. Але завдяки Боуї ми можемо розуміти і відчувати, що в рок-н-ролі можливі такі просто неосяжні далі і виміри".

Вадим Красноокий, Mad Heads

Українські зірки про Боуї: Його музика - це щось неземне - фото 2

"Я не можу сказати, що добре знайомий з творчістю Боуї, хоча свого часу у мене була платівка його найкращих пісень. Тоді я був школярем, активно знайомився з культурою рок-н-ролу, скуповував усі платівки, яких на той час у СРСР було небагато. З піснями Боуї була лише одна, вона в мене і була. Пам’ятаю, кілька пісень мені сподобалося. Без сумнівів, Боуї вплинув на багатьох музикантів, які потім вплинули на мене. Наприклад, він був одним із тих, хто привніс у сучасну музику театралізацію. Цей прийом потім багато хто використовував, розвивав його ідеї"

Олександр Ярмола, "Гайдамаки"

Українські зірки про Боуї: Його музика - це щось неземне - фото 3

"Боуї не був моїм улюбленим артистом, але є певні речі, на які я звертав увагу: його працьовитість та високий професіоналізм. Боуї працював нон-стоп весь час, у вільний час переслуховував касети молодих виконавців, від яких він отримував нові ідеї. Також не можна оцінити його креатив та інтелектуальний внесок в рок-культуру 60х - початку 70х. Боуї прийшов у рок-музику в час її простих форм. Він суттєво розширив її межі своїми театральними, візуальними та інтелектуальними ідеями, створюючи успішно більш складні форми в музиці і поезії, цікаві візуальні образи. Особисто я колись слухав його ранні альбоми, наприклад, The Rize and Fall of Ziggy Stardust. Мої улюблені композиції - Space Odditty, China Girl, The Man Who Sold The World. Альбом: The Rize And Fall Of Ziggy Stardust.

Галина Тельнюк, "Сестри Тельнюк"

Українські зірки про Боуї: Його музика - це щось неземне - фото 4

"Девід Боуї – видатна людина, і його вплив на музику та музикантів надзвичайно сильний. Його творчість вражає – він не просто автор текстів та музикант, він творець цілого пласту культури з яскравими образами. Боуї підходив до музики як до основи людської сутності, піднімав у піснях серйозні проблеми. Його професіоналізм як актора, художника і музиканта просто вражає. Остання робота (платівка Blackstar – ред.) – це щось неймовірне. Ми були вражені цим його новим вагомим словом. Раніше ми його слухали, але до його творчості особливо не зверталися. Думали, він в геть іншому стилі – глем-рок не був притаманний нашому жанру. Але останній альбом повернув до думки, що багато чого в його творчості я помічала, але для себе не приймала. А можливо це треба було зробити. Це така велика школа, яка давала можливість вчитися, а ти туди не ходив"

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя