Українські вчені знайшли спосіб ушестеро здешевити опалення (ФОТО) (ВІДЕО)

Протягом 9 років шість українських вчених розробляли прилад, який може допомогти Україні позбутися газової залежності

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на українську службу "Радіо Свобода".

Зазначається, що розробники з КПІ і КНУ знайшли спосіб поєднати буре вугілля і воду таким чином, щоб отримати потужний процес горіння, для чого також знадобиться плазмотрон і електрика. Водночас вони нагадують, Україна багата покладами бурого вугілля, яке, до того ж, залягає на поверхні.
"Невелику кількість електричної енергії ми вкладаємо в пусковий механізм хімічної реакції, яка в подальшому у вигляді факела віддає нам тепло. Як наслідок - невелика кількість електрики дає велику кількість тепла", - пояснює аспірант Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Клочок.
Він зазначає, що на обігрів 250 квадратних метрів житлової площі потрібно три куби газу на годину, що за півроку обійдеться в 129 600 гривень. У той час, як створена система, за нинішньої ціни на електрику, дозволить зменшити вартість опалення в 5,8-6, а іноді і більше разів.
"Установка може використовуватися і для військових, щоб їм не було холодно і можна було б щось зварити. Єдина умова - потрібна електроенергія. За нашого способу бензин, газ та інші види палива не потрібні - тільки водо-вугільне паливо", - зазначає Юрій Попіль, доцент Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського.

Попри відсутність достатнього фінансування для повноцінного застосування плазмотрона на практиці колеги в один голос говорять, що не готові продавати ідею, а хочуть, щоб вона запрацювала.
"Наші олігархи не вміють навіть використовувати єдиний ресурс, який в Україні залишився - це людський. Ми не знаходимо взаєморозуміння з людьми, які мають великий капітал. А чому - тому що їм не вигідно мати низькі ціни, їхня маржа залежить від величини цієї ціни", - зазначає Микола Клочок.
"Розум наш дасть можливість Україні вийти з цієї прірви, як економічної, так і паливної", переконаний його колега Попіль. Розробники продовжують пошуки інвесторів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme