Українські вчені серйозно зацікавилися альтернативами курінню

Щоб знизити поширеність куріння українські експерти зацікавилися електронними системами доставки нікотину, і планують досліджувати їх потенціал в скороченні шкоди, оскільки без додаткових заходів куріння буде ще мінімум 20 років завдавати шкоди громадському здоров'ю в Україні

В Україні все більшої популярності набувають електронні сигарети як менш шкідлива альтернатива звичайним тютюновим виробам. Тим часом, питання залишається спірним, і чіткої позиції про шкоду або переваги електронних сигарет немає навіть у Всесвітньої організації охорони здоров'я, заявила в інтерв'ю "Апострофу" провідний науковий співробітник Інституту кардіології ім. Стражеско Олена Кваша. За її словами, вже в червні в Україні стартує дослідження, присвячене використанню електронних сигарет, яке дасть чітку відповідь про їх вплив на серцево-судинну систему людини.

Дослідження електронних сигарет і систем нагріву тютюну має показати результати тривалого хронічного впливу куріння в порівнянні з альтернативними пристроями доставки нікотину на серцево-судинну систему людини: позитивне, негативне або нейтральне.

Курці хочуть кинути палити або перейти на менш шкідливі альтернативи. Зараз на роль такої альтернативи претендують різні електронні пристрої доставки нікотину, зокрема електронні сигарети і системи нагрівання тютюну. На сьогоднішній день у світовій громадськості немає єдиного погляду відносно їх шкоди або користі в боротьбі з курінням. Відповідно, немає однозначної відповіді на питання: позитивно впливає перехід на електронні сигарети чи ні. Тому що сьогодні на кожен аргумент, який використовується на користь цих виробів, можна привести контраргумент.

Дослідження почнеться з червня 2016 року. Це будуть три групи людей, які в даний час є курцями традиційних сигарет. Дві досліджувані групи перейдуть на електронні сигарети і системи нагрівання тютюну, а третя - контрольна. Вона буде палити звичайні сигарети. Дослідження триватиме шість місяців, чого буде достатньо, щоб сформувати картину.

В даний момент, таких досліджень вкрай мало, і в більшій мірі вони присвячені впливу куріння на органи дихання. При цьому найчастіше курці помирають від серцево-судинних захворювань. Крім того, існує також поняття хронічного впливу, чим небезпечні будь-які сигарети.

В Україні курять приблизно 30% населення. За офіційною статистикою, яка не завжди відображає дійсність, в країні 8,8 млн курців. В успішних країнах Європейського Союзу курять 12-14% населення, за наявних заходів Україні знадобиться 20 років, щоб досягти таких показників, що говорить про необхідність додаткових підходів.

На думку вчених, боротьба з курінням повинна бути комплексною, послідовною і постійною, з акцентом на профілактику. А для тих, хто не може кинути палити, можливо, виявиться ефективним зниження шкоди в результаті переходу на альтернативні пристрої доставки нікотину, якщо їх менша шкода буде доведена.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme