Українські продюсери опинилися в центрі уваги 69-го Каннського кінофестивалю – Ігор Янковський

У розпал 69-го Каннського кінофестивалю, 12 травня, Держкіно України на чолі з Філіпом Іллєнко та громадською організацією "Ініціатива заради майбутнього", заснованою меценатом Ігорем Янковським, з великим успіхом для української делегації провели перший в історії Канн бізнес-ланч MEET UKRAINIAN PRODUCERS!, на якому зустрілися українські та іноземні кінопродюсери
Depo.Життя
20 травня 2016 09:30
ФОТО: depo.ua

Головна мета проведення бізнес-ланчу в Каннах, на найбільш шанованому в світі кінофестивалі – створити міжнародний майданчик для ділового спілкування професіоналів в галузі кіно, де б вітчизняні продюсери та режисери змогли налагоджувати співпрацю зі своїми колегами, знайшли б партнерів для створення українських фільмів в копродукції.

"Бажаю всім гостям відкрити для себе нову Україну і знайти надійних партнерів для реалізації найсміливіших проектів в галузі кінематографу" - сказав меценат Ігор Янковський під час відкриття ділової зустрічі.

Бізнес-ланч зібрав більше 70-ти кінематографістів, переважно відомих іноземних продюсерів. Як виявилося, співпрацювати з українськими кінематографістами хочуть професіонали з Італії, Франції, Німеччини, Швеції, Польщі та інших країн. Зацікавилися у співпраці з українцями навіть представники таких далеких країн, як Індія і Австралія.

Під час невимушеного спілкування свої роботи іноземним колегам представили імениті українські продюсери Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Олена Дем'яненко та Володимир Яценко. Приєдналися до них і молоді режисери: переможець Національного конкурсу Нікон Романченко та учасник цьогорічного Берлінського кінофестивалю Наріман Алієв, які отримали можливість знайти іноземних партнерів для своїх нових проектів.

"Ці хлопці роблять перші кроки в кінематографі та для нас дуже важливо підтримати їх на цьому етапі. Тому ми вже чотири роки поспіль фінансуємо проведення в Україні Національного конкурсу короткого метра, в цьому році успішно провели Всеукраїнський конкурс короткометражок "Україна. Шлях до миру!". Фіналістів та переможців ми традиційно привозимо на такі великі кінофестивалі як Берлінський та Каннський, щоб вони могли знайти собі іноземних партнера", - заявив Ігор Янковський.

Цього року серед активностей українців в Каннах виділяється ще одне. Громадська організація "Ініціатива заради майбутнього", яку заснував Ігор Янковський, вперше профінансувала поїздку відразу 10 молодих українських кінематографістів до Канн, де 18 та 19 травня відбулися успішні покази їх короткометражних фільмів на найбільшому в світі Кіноринку Marche du Film.

Українські продюсери опинилися в центрі уваги 69-го Каннського кінофестивалю – Ігор Янковський - фото 1

Голова Держкіно Пилип Іллєнко та меценат Ігор Янковський

Українські продюсери опинилися в центрі уваги 69-го Каннського кінофестивалю – Ігор Янковський - фото 2

Продюсери Володимир Філіппов, Андрій Суярко та Фабіо Канепа

Українські продюсери опинилися в центрі уваги 69-го Каннського кінофестивалю – Ігор Янковський - фото 3

Учасники зустрічі обговорюють перспективи співпраці

Українські продюсери опинилися в центрі уваги 69-го Каннського кінофестивалю – Ігор Янковський - фото 4

Молоді режисери Нікон Романченко та Наріман Алієв

Українські продюсери опинилися в центрі уваги 69-го Каннського кінофестивалю – Ігор Янковський - фото 5

Гості та учасники бізнес-ланчу

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя