Українські художники розпишуть "Охматдит" (ФОТО)

У рамках соціального арт-проекту Small Heart with Art шість українських концептуальних художників розпишуть корпус державної дитячої лікарні "Охматдит", у якому отримують медичну допомогу ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД діти
Depo.Життя
19 червня 2015 15:27
ФОТО: depo.ua

Розписом будівлі, а також створенням інсталяцій займуться Жанна Кадирова, Роман Мінін, Алевтина Кахідзе, Таня Войтович, група GAZ - Олексій Золотарьов та Василь Грубляк, повідомляє прес-служба ПрАТ "Картель".

Українські художники розпишуть "Охматдит" (ФОТО) - фото 1

Фото:  www.smallheartwithart.

Відбір художників проходив у рамках відкритого конкурсу з березня по травень 2015 року. У конкурсі взяли участь близько тисячі авторів із усіх куточків світу. Проект передбачає не тільки художнє оформлення корпусу для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей, але і часткову реконструкцію будівлі.

"Ми хочемо створити новий будинок для хворих дітей, а також за допомогою мистецтва привернути увагу до цих малюкам, адже новий арт-об'єкт буде відкритий для всіх бажаючих. Зараз діти ізольовані від суспільства, у них навіть немає майданчика, де б вони могли грати. Все це ми маємо намір створити в найближчі кілька місяців", - зазначає автор проекту Small Heart with Art, співзасновник Pymonenko Family Art Projects Євгенія Смирнова.

Українські художники розпишуть "Охматдит" (ФОТО) - фото 2

Проект реалізується за підтримки Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, ЮНІСЕФ, Фонду Олени Пінчук "АНТИСНІД ".

"Клініка ОХМАТДИТ є давнім партнером Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Ми вдячні всім донорським організаціям, у співпраці з якими можливо поліпшити якість життя маленьких пацієнтів, вдячні і художникам, які вклали весь свій талант та вміння і запропонували кращі варіанти дизайну. Дуже хочеться побачити результати, якомога швидше, щоб порадувати дітей. Аджепозитивні емоції для них - це запорука їхнього здоров'я" , - підкреслив керівник проектів з питань ВІЛ / СНІД Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Тетяна Тарасова.

Українські художники розпишуть "Охматдит" (ФОТО) - фото 3

"Маленькі пацієнти клініки проводять у стаціонарі тривалий час. А багато хто з них ніколи і не знав іншого дому. Нам хочеться подарувати цим дітям радість простого, красивого дитинства, можливість грати на вулиці, дихати свіжим повітрям, радіти з однолітками. Для нас ці діти - в першу чергу діти, і тільки потім пацієнти клініки. Нам, дорослим іноді потрібно вчитися у цих маленьких і сміливих людей мужності і силі. І намагатися робити все, що можемо, для того, щоб наші діти виросли здоровими, гармонійними і щасливими », - коментує голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ Володимир Жовтяк.

Українські художники розпишуть "Охматдит" (ФОТО) - фото 4

На підтримку проекту Small Heart with Art з кінця травня в соціальних медіа проходить LoveChallenge - вірусна естафета "зізнання у коханні", у якій, зокрема, беруть участь українські селебріті та трендсеттери. Зокрема, Джамала, Онука, Манекен та багато інших. "Зараз нам дуже потрібна фінансова допомога для реалізації цього важливого соціального проекту. Ми раді будь-якій участі та закликаємо компанії, організації, приватних осіб підтримати нашу ініціативу», - підкреслює Євгенія Смирнова.

Серед компаній, які на благодійних засадах вже підтримують проект: Kompozit - забезпечує проект фарбами, МAXUS - освітлення вулиці та будівлі для робіт, Arenda-lesov - надає вишки для будівництва.