Українська мова, лавки і скасування дрес-коду: Як зміниться ПЦУ

Новостворена Православна церква України стане відкритою для вірян, частину старих і прийнятих правил скасують

У церкві впевнені, що священикам потрібно бути ближчими до людей, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Oбозреватель".

У Православній церкві України можуть змінитися правила зовнішнього вигляду для прихожан храмів.

У ПЦУ відійдуть від суворих канонів і лояльно ставитимуться до дівчат без головних уборів, а також до джинсів.

Планують встановити і спеціальні лавки всередині храмів для охочих посидіти під час служби.

Можливі й інші зміни.

Цікаву заяву з цього приводу зробив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. В одному з інтерв'ю він підкреслив, що найближчим часом церква буде лояльно ставитися до тих парафіян, які приходять у храми у вільному одязі.

Як пояснив диякон ПЦУ Михайло Омелян, суть сказаних слів Митрополита — на перший план виходить саме людина, яка прийшла в храм, а не те, як і в чому вона одягнена. Водночас ніхто не каже, що всі без винятку мають приходити в храм без хусток чи в джинсах.

"Щодо хусток, наскільки я розумію — це не означає, що буде вказівка, мовляв, усі приходять без них. Тут акцентується увага на тому, що дівчину або жінку ніхто не вижене з храму за те, що вона прийшла без хустки. До неї все одно будуть так само ставитися. Це ж стосується і джинсів", — підкреслив Михайло Омелян.

Схожу позицію висловив і релігієзнавець Ростислав Мартинюк.

За його словами, якщо людина прийшла просто помолитися і поставити свічку, в горі чи радості, то змушувати її дотримуватися "церковного дрес-коду" неввічливо.

"Як людина церковна я розумію, що в більшості випадків бажання служителів церкви — це, умовно кажучи, бажання дамочок у свічковій лавці або якихось прибиральниць, просто причепитися до жінки", — додав Мартинюк.

Офіційної інформації про зміни з боку ПЦУ немає. Усе відбувається за загальноприйнятими православними правилами.

Правда, не виключено, що найближчим часом у ПЦУ все ж підуть на додаткові кроки. Один із можливих — мова богослужіння.

Раніше про це говорив Патріарх Філарет. За його словами, ніяких відмінностей у богослужінні ПЦУ не буде, а от мова може змінитися — зі старослов'янської на українську.

"З приєднанням до єдиної церкви нічого не зміниться у віровченні, в богослужінні. Може змінитися тільки мова, тому що будуть не слов'янською служити, а українською. Але якщо прихід захоче зберегти слов'янську мову, силою ми не примушуватимемо. Вибиратимуть самостійно", — пояснював Філарет.

Ще одне цікаве нововведення — у храмах будуть лавки.

На думку Митрополита Епіфанія, в ідеї поставити більше лавок для сидіння під час богослужіння немає нічого поганого. Їх можуть розмістити насамперед для інвалідів, хворих або просто літніх людей, яким важко вистояти всю службу.

"Загалом у нас немає заперечень щодо сидіння в храмі. Є певні періоди богослужіння, коли і священнослужителі сидять, а є періоди, коли потрібно стояти", — пояснив Епіфаній.

Правда, коли саме запустять процес — сказати складно. Ймовірно, з поступовим збільшенням церкви і переходом все нових парафій, лавки будуть ставити поступово.

Судячи з усього, ПЦУ направить свої зусилля на те, щоб бути більш зрозумілою українцям.

У своїх недавніх інтерв'ю Митрополит Епіфаній прямо говорить — церква буде ближчою до людей, насамперед до молоді.

Насправді процес отримання Томосу надто сфокусував увагу на православній церкві. З іншого боку — не так багато молоді ходить у храми, на що і звертають увагу в ПЦУ.

Довідка: 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

17 січня Рада ухвалила закон про перехід релігійних громад до ПЦУ - доопрацьований законопроект №4128-д "Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи".

30 січня Міністерство юстиції зареєструвало Київську Митрополію Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme