Українцям пообіцяли зиму без віялових відключень світла

В "Укренерго" вважають, що віялових відключень електрики цієї зими не буде, попри дефіцит вугілля на електростанціях

Depo.Життя
23 жовтня 2017 13:57
ФОТО: depo.ua

Про це під час Відкритого тижня енергетики сказав тимчасово виконуючий обов'язки директора ДП "НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук, повідомляє Depo.uaз посиланням на "Укрінформ".

"Кожного року ми спостерігаємо зниження запасів вугілля відносно аналогічного періоду станом на певну дату. На сьогодні запаси вугілля на складах електростанцій найнижчі за весь той період, що ми збираємо статистику взагалі", –констатував Ковальчук.

Він додав, що найнижчі запаси були зафіксовані у жовтні 2014 року – на рівні трохи більше 700 тисяч тонн, і це призвело до знеструмлення великої кількості споживачів.

"Нас від такого дефіциту відділяє лише 400 тис. тонн. Темпи спалювання вугілля на сьогодні становлять 250 тисяч тонн на місяць. Це постійна криза", - зазначив Ковальчук.

Але, за його словами, магістральні мережі і теплові електростанції, а також ДП "НАЕК "Енергоатом" готові до опалювального сезону.

"Гарантовано не буде так, як було наприкінці 2014 року. Незапланованих відключень не буде. Для цього була проведена велика робота. Але це не означає, що ситуація нормальна", – додав керівник "Укренерго".

Нагадаємо, що в лютому-березні цього року в Україні вдалося уникнути масових віялових відкючень електрики навіть в умовах надзвичайного стану в електроенергетиці.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя