Україна збільшила викиди парникового газу

За даними Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів за 1990-2016 роки в Україні зросла кількість викидів парникових газів

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомляє Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

Згідно з інформації цьогорічного Нацкадастру, традиційно високими залишаються викиди в енергетичному секторі, сільському господарстві та секторі відходів і їх переробки.

"Аналіз Національного кадастру демонструє невелике, але зростання викидів парникових газів в Україні, що пов'язано у першу чергу з відновленням росту національної економіки. З одного боку – це хороші новини для українців, а з іншого – підтвердження актуальності впровадження Стратегії низьковуглецевого розвитку, яка передбачає більш широке впровадження енергоефективних технологій та переоснащення виробництв", – пояснив Семерак.

За його словами, скорочення викидів парникових газів в Україні протягом кількох попередніх років відбувалося в основному внаслідок зменшення використання енергетичних ресурсів через спад ВВП та події на Донбасі й в Криму.

При цьому Семерак нагадав, що Росія щороку намагається включити дані про АР Крим у звітність про викиди та абсорбцію парникових газів, і Україна виступає проти цього.

"Цього року сторони та Секретаріат РКЗК ООН, як і в попередні роки, також підтримали Україну, не допустивши оприлюднення на сайті Секретаріату інформацію, яку Росія подала з даними щодо території Криму", – нагадав Семерак.

На переконання міністра, саме Паризька кліматична угода та розроблена на її вимогу Стратегія низьковуглецевого розвитку дозволить провести в Україні загальну технологічну модернізацію та більш ширше впровадження альтернативних джерел енергії, що у результаті призведе до скорочення викидів парникових газів.

Крім того, він розповів, що минулорічний Кадастр пройшов внутрішню (in country) перевірку групою міжнародних експертів.

Нагадаємо, Україна посідає одне з п'яти провідних місць за кількістю смертей через забруднення повітря.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme