Україна закликала ООН засудити репресії окупаційної "влади" Криму проти Меджлісу

Україна закликала Організацію Об'єднаних Націй засудити репресії проросійської окупаційної влади Криму проти Меджлісу кримськотатарського народу
Depo.Життя
14 квітня 2016 22:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ України.

"Делегація України порушила питання російських репресій у Криму у зв’язку із рішенням окупаційної влади призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко закликав Раду безпеки і генерального секретаря ООН засудити цей злочинний акт, який грубо порушує права корінного народу Криму", - кажуть у прес-службі.

При цьому зауважується, що напередодні, після надходження інформації про черговий акт переслідування кримських татар з боку окупаційної "прокуратури", постпредство України оперативно довело ситуацію до відома членів Ради безпеки ООН, поширило заяву МЗС України від 13 квітня 2016 р. як офіційний документ Ради безпеки і Генеральної асамблеї ООН, а також здійснило письмовий демарш перед генеральним секретарем ООН.

Окрім цього, українська делегація також привернула увагу міжнародної спільноти до терористичного компонента гібридної війни, яка триває на сході України, насамперед підтримки Росією терористичних угруповань "ДНР" та "ЛНР", вчинення ними численних злочинів проти українського мирного населення та органів влади, а також підготовки та відправки на територію України бойовиків російського походження, які становлять значну частину терористичних угруповань на Донбасі.

Нагадаємо, що так званий прокурор Криму Наталія Поклонська винесла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримських татар. Рішення про припинення діяльності Меджлісу діятиме до винесення рішення "верховного суду" Криму за позовом Поклонської.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя