Україна заборонила ввезення двох російських книг через "неправильну" географію

Держкомтелерадіо заборонило ввезення в Україну ще двох книг з території Росії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-служба Держкомтелерадіо.

У повідомленні наголошується, що ТОВ "Форс Україна" відмовлено у видачі дозволу на ввезення в Україну з території Росії книг "Постійна напруга" Романа Сенчина і серії "Подорож навколо світу" (видавець - ТОВ "Видавництво" Е ").

"Члени експертної ради визнали невідповідність видань критеріям оцінки видавничої продукції, яка дозволена для поширення на території України. Зокрема, в книзі Романа Сенчина присутня пропаганда імперських геополітичних доктрин держави-агресора і пропаганда війни ... Серія дитячих книг "Подорож навколо світу" не викликала питань щодо змісту, проте в вихідних даних видання зазначено: "Надруковано на Росії. Республіка Крим ". Саме через цю "помилки" в географії (Крим був, є і буде українським!) Видання не отримало дозволу на ввезення і розповсюдження в Україні", - йдеться в повідомленні.

Як відзначається, станом на 14 лютого 2018 року Держкомтелерадіо надало суб'єктам господарювання дозволу на ввезення майже 10,5 тис. найменувань видавничої продукції з держави-агресора, а також з тимчасово окупованих територій України. У той же час було надано 259 відмов у видачі дозволів, з них 30 - на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв'язку з невідповідністю видань критеріям оцінки видавничої продукції, яка дозволена для поширення на території України.

Також в Держкомтелерадіо нагадують, що поширення російських книг без відповідного дозволу карається штрафами. У той же час громадяни мають право ввозити російські книги без спеціального дозволу в кількості не більше 10 примірників на людину.

Нагадаємо, в Україну заборонили ввозити книги "Радянський самогон по ГОСТу, коньяк, вино, наливки та настоянки" і ще 2 російські книги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook