Україна просить Естонію не віддавати Росії меч вікінгів

Україна звернулась до влади Естонії з проханням не віддавати Росії конфіскований естонськими митниками меч епохи вікінгів
Depo.Життя
4 березня 2016 10:53
ФОТО: depo.ua

З відповідним клопотанням до МЗС Естонії звернувся посол України в Талліні Віктор Крижанівський, передає depo.ua з посиланням на Tyzhden.ua.

Україна просить Естонію не віддавати Росії меч вікінгів  - фото 1

За даними Києва, рідкісна знахідка – не з Росії, як це передбачалося спочатку, а з Волинської області України.

Крижанівський також вважає, що древній меч могли нелегально переправити з території України в Росію.  "Мені надійшов сигнал з Києва. На зв'язок вийшов співробітник нашого міністерства культури, який займається цим предметом. Після контакту з ним ми прочитали новину на вашому сайті і вивчили публікацію на музейному порталі України, де детально описується історія з мечем, знайденим на Волині, а потім зниклого. Тепер до справи підключився і наш МЗС. У такій ситуації ми вважаємо важливим як мінімум припинити процес передачі знахідки", - пояснив посол.

За його словами, стародавній меч абсолютно ідентичний з мечем, зниклим в Україні.

Нагадаємо, стародавню зброю естонські митники виявили минулого тижня під час огляду одного з вантажних автомобілів на кордоні Естонії з Росією. У водія – громадянина Білорусі – не було дозволу на транспортування раритету. Експертиза втановила, що мечу близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна виручити не менше 17 000 євро. Естонія збиралася віддати знахідку Росії.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя