Україна "прорвалася" в рейтингу свободи людини й обігнала Росію

Україна піднялася на 16 пунктів і посіла 118 місце в рейтингу "Індекс свободи людини 2018"

Про це йдеться у звіті дослідницьких центрів The Cato Institute та Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit до дня прав людини, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Росія розташувалася на 120 місці разом з Того - у них однакова кількість балів.

При цьому Україна зробила найбільший крок вперед зі всіх країн світу: +16 позицій за рік. Минулого року Україна обіймала 132 рядок цього рейтингу.

Перші п'ять місць у рейтингу посідають Нова Зеландія, Швейцарія, Гонконг, Австралія та Канада.

Найгірша ситуація з правами людини в Лівії (158 місце), Іраку (159), Ємені (160), Венесуелі (161), Сирії (162).

Індекс вираховується на основі 79 показників особистої, громадської та економічної свободи, використовуючи дані за період 2008 - 2016 роки. Враховуються дані про свободу слова, віросповідання, верховенства права, тощо.

Автори рейтингу зазначають, що на ситуацію зі свободою людини в багатьох країнах впливають дії путінського режиму на Росії.

"Режим використовував демонстрацію військової сили і погрози проти своїх сусідів. Він вдався до прямого застосування сили, атакувавши Грузію і Україну і підтримавши смертоносний режим Башара Хафеза Асада в Сирії. Через брудні технічні хитрощі він спробував підірвати демократію і свободу в десятках націй, в тому числі США", - йдеться в передмові укладачів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна