Єврокомісія схвалила скасування віз для українців (ОНОВЛЕНО)

Європейська комісія сьогодні остаточно ухвалила шостий звіт з виконання Україною вимог Плану дії візової лібералізації
Depo.Життя
18 грудня 2015 13:01
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму "Фейсбуці" повідомила голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко, передає depo.ua.

"Фінальний звіт Єврокомісії щодо виконання Україною технічних критеріїв Плану дій візової лібералізації позитивний:) нарешті!", - написала депутат.

"Європейська Комісія рекомендуватиме Раді ЄС виключити громадян України з переліку громадян інших країн, які потребують отримання віз для короткострокових поїздок до держав-учасниць Шенгенської угоди", - зазначила Гопко. При цьому вона нагадала, що далі має відбутися процедура внесення змін до Регламенту ЄС.

"У нас ще є деякі завдання, які ми маємо виконати, але це паралельні процеси. Додаткові вимоги будемо виконувати. Візову лібералізацію треба розглядати як сигнал іноземним інвесторам і бізнесам. Рейтинги безпеки теж повинні зрости", - наголосила Гопко.

Разом з тим, у звіті Єврокомісії зазначається, що надання Україні безвізового режиму стало можливим через особливі політичні відносини Києва та Брюсселя, передає "Європейська правда".

"Беручи до уваги відносини України та ЄС, Єврокомісія на початку 2016 року подасть (до Ради ЄС, - ред.) законодавчу пропозицію про зміну регуляції 539/2001", - йдеться у звіті.

У ньому встановлюється перелік країн, громадяни яких не потребують візи для в’їзду до всіх країн Євросоюзу, окрім Великої Британії та Ірландії.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що 18 грудня ЄП оголосить про те, що Україна виконала плани дій щодо лібералізації безвізового режиму.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя