Україна готова до експертизи в Раді Європи мовної статті закону про освіту

Україна готова надіслати на експертизу в Раду Європи статтю про мову освіти з оновленого Закону "Про освіту"

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич після зустрічі з послами іноземних держав, повідомляє Depo.ua.

"Ми готові до Ради Європи надати цю статтю закону для експертизи з приводу того, що ця стаття не порушує ті міжнародні зобов'язання, які взяла на себе Україна", - сказав міністр.

Вона сподівається, що президент України Петро Порошенко підпише закон "Про освіту", поки триватиме експертиза.

Нагадаємо, що сьогодні в МЗС міністр освіти Лілія Гриневич зустрілася з главами дипломатичних місій для обговорення нового Закону "Про освіту". Він серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна.

Раніше Угорщину обурив український закон "Про освіту", який начебто "прийнято всупереч Конституції України" і який є "безпрецедентним порушенням щодо прав меншин, в тому числі угорців".

11 вересня МЗС Угорщини викликало "на килим" посла України в Угорщині через схвалений закон про освіту. Крім того, в Угорщині готується розпорядження, аби угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи у міжнародних організаціях, а також, щоб Угорщина віднині не підтримуватиме важливі для України рішення.

Крім того, президент Молдови Ігор Додон закликав Україну скасувати новий закон "Про освіту" через мовне питання.

Згодом, за словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, вдалося знайти консенсусний варіант, який би забезпечив передбачене Конституцією право нацменшин на навчання рідною мовою і в той же час надав їм можливість оволодіння українською мовою.

Як відомо, 5 вересня народні депутати підтримали новий Закон про освіту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme