Українцям, що застрягли в Індонезії, пропонують своїми силами добиратися до Стамбула

Українці, які застрягли в Індонезії через закриття кордонів у зв'язку з пандемією коронавірусу, поки не бачать перспектив свого повернення на батьківщину
 

Українцям, що застрягли в Індонезії, про…
Фото: ЕРА

Про це розповіла Рада Радмілевич, українка, яка зараз перебуває на індонезійському острові Ломбок, в ефірі телеканалу "112 Україна", передає Depo.ua.  

"Наразі на Балі застрягли більше 1000 людей. Нам скасували всі вильоти. Ми ізольовані. Тут залишатися ми не можемо, тому що є візові труднощі. Найближчий хаб, який пропонує держава для нас, це Стамбул. Він від нас на тій же відстані, що і Київ. Добратися до Стамбула у нас немає можливості. Щоб долетіти до Стамбула, потрібно більше 2 тисяч доларів. За інформацію МЗС, вони ведуть переговори про те, щоб створити хаб у Досі, але і в Доху нам нема можливості добратися, бо авіалінії закрили сполучення", – розповіла вона.

За словами Радмілевич, вона прибула до Індонезії ще у січні, але є багато українців, які полетіли на курорти у розпал епідемії і зараз залишилися без грошей.

"Щоб вилетіти з Індонезії за власні кошти, теоретично, якщо пропустять на кордоні, вартість квитків буде від 5 тисяч доларів з 5-6 пересадками. Пробувати можна, якщо транзитні країни впустять", – зазначила українка.

Наразі, за її словами, консул прибув в Індонезії. До цього консульство було закрите, воно не працювало. Консул намагається вирішити проблему.

Радмілевич також розповіла, що місцеві жителі не дотримуються карантину.

"В Індонезії до карантину ставляться так же халатно, як і в Україні. Люди не носять масок і не дотримуються карантину, ходять на пляжі та в кафе. Йдеться і про місцевих, і про туристів", – розповіла вона.

Жінка зазначила, що дуже страшно, оскільки страхові компанії відмовляються брати на себе витрати у разі госпіталізації через коронавірус туристів.

Зазначимо, в країні зафіксовано більше 500 випадків, близько 50 летальних випадків.

"Але фактично, заражених значно більше. Тут як і в Україні немає ресурсів для того, щоб зафіксувати всіх хворих", – вважає Радмілевич. 

Нагадаємо, станом на ранок 23 березня від коронавірусу COVID-19 загинула 14 641 людина, кількість заражених коронавірусом зросла до 336 000.

Станом на вечір 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Повільно та не всіх: Хто і як в Україні тестує на коронавірус

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme