Українськомовний YouTube: ТОП-7 пізнавальних каналів

Як часто ви дивитеся науково-популярний контент російською тільки тому, що вважаєте, буцімто української альтернативи немає?

Марія Гурська
Журналіст відділу «Життя»
Українськомовний YouTube: ТОП-7 пізнавал…

 

 

Depo.ua розповідає про найбільш популярні канали з якісним контентом, де можна пізнавати світ разом із провідними науковцями, і все це - виключно українською.

Цікава наука

Цікава наука - канал, який відповідає на незвичайні питання на основі фактів та якісних наукових досліджень. Тут є відео про все: від математики до біології, але з поясненням на нетипових і часто кумедних прикладах. 

Наприклад, ви знаєте, чому ваш кіт муркоче, видирається на штори, спить у коробках замість зручного ліжечка? Там вам дадуть відповіді на ці та безліч інших питань.

Alpha Centauri

Alpha Centauri - канал, створений групою ентузіастів задля популяризації науки та астрономії зокрема. З цією метою творці перекладають ролики від NASA, ESA та провідних експертів космічної галузі.

Якщо вам цікаво, що такого особливого у нового телескопа Джеймс Вебб або ж як утворилися перші зорі у Всесвіті - вам сюди.

Наразі на каналі міститься 45 відео і вже понад 6 тисяч підписників.

До речі, Альфа Центавра, на честь якої названо проєкт - це найближча до Сонця зоряна система.

Клятий Раціоналіст

Клятий раціоналіст - влог відомого блогера Артем Албула з Миколаєва. Мета кожного з відеозаписів - розвінчування міфів та псевдонаукових упереджень людей на основі досліджень визнаних вчених.  

Як врятуватися від набридливої мелодії у голові? Чи дійсно працює детектор брехні? Чи справді "у п’яного на язиці те, що в тверезого на умі?". Відповіді на ці та інші запитання подаються легко, невимушено і зі здоровою часткою сарказму, тож дивитися цей канал буде цікаво як дорослим, так і дітям старшого віку. Наразі у "Клятого раціоналіста" майже 40 тисяч підписників.

 Tokar.ua

Tokar.ua - ще один якісний україномовний проєкт, зосереджений на висвітленні тематик космосу, технологій та інтернет-трендів.

Спочатку видання tokar.ua було особистим блогом Назара Токаря, адміністратора української Вікіпедії, а потім переросло у незалежне ЗМІ про науку, технології та інтернет в Україні і світі.

Тут можна знайти відео про те, як відрізнити науку від псевдонаукової маячні, як працюють електричні вітрила на космічних кораблях, як браузер TOR забезпечує (чи ні?) конфіденційність користувачам. І про все це - простою, доступною мовою.

Ukrainer

Учасники проекту Ukrainer їздять усією Україною і показують своїм глядачам нашу державу з нетипових сторін. Рекомендується до перегляду усім, хто хоче розширити власні знання про Україну і, можливо, знайти ідею для подорожі. 

ToBeUkrainian

Канал ToBeUkrainian не оновлював свій контент вже більше року, проте все одно вартий уваги глядача. Тут ви можете знайти безліч якісних перекладів із науково-популярних каналів Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School.

Якщо раніше фізика, хімія та біологія здавалися вам нудними, то цей проєкт спробує змінити вашу думку. Наприклад, скільки коштує Земля? Або чому позіхання заразне? Відповіді на ці та безліч інших питань можна знайти на каналі.

Наука та Всесвіт

Наука та Всесвіт - ще один не так давно покинутий канал з якісними перекладами роликів від NASA, ESA та промов з TED стосовно космічної галузі та астрономії.

Наука та Всесвіт наразі - це зібрання понад 100 якісних відеороликів, де українською вам пояснять складні речі про космос простою та доступною кожному мовою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme