Українські солдати харчуються на 38 гривень щодня

Міністерству оборони треба вдосконалити систему закупівель на потреби армії і в розрахунках бюджету виходити з реальних потреб солдат
Depo.Життя
17 вересня 2014 17:45
ФОТО: depo.ua
Українські солдати харчуються на 38 гривень щодня
Українські солдати харчуються на 38 гривень щодня

Про це йдеться у звіті тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо використання коштів, виділених на потреби ЗСУ з держбюджету і зібраних громадянами, пише глава тимчасової слідчої комісії Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook, передає ДеПо.

«У даному звіті ми не тільки аналізуємо стан речей, але й звертаємо увагу уряду і міністерств на те, що потрібно змінити. У першу чергу - відмовитися від бюрократії і формалізму, уніфікувати систему закупівель і, нарешті, виходити з потреб реального солдата і військовослужбовця, а не статистики», - написала вона.

«Ненормально, що сьогодні солдату на харчування виділяють 38 гривень - цю суму уряд повинен збільшити», - заявила Геращенко.

«Ненормально, що Міноборони звітує про стовідсоткове забезпечення аптечками, але не враховує, що 4 компоненти аптечки - це ОК для навчального полігону, а не для бойових умов, де повинна бути абсолютно інша комплектація», - обурюється вона.

За словами Геращенко, ТСК звертає особливу увагу на військові госпіталі та їх забезпечення.

«Ми критикуємо роботу міністерства охорони здоров'я, яке повинне тісніше взаємодіяти з Міноборони і керівництвом АТО», - додала глава ТСК й уповноважена президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Як повідомляв ДеПо, впродовж 2014 року з держбюджету на армію виділили більше 63 мільярдів гривень, а благодійники пожертвували на Збройні сили 155 мільйонів.