UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Українські вчені прогнозують, що спад пандемії коронавірусу можливий наприкінці травня

Команда проєкту "ФОРСАЙТ COVID-19" Світового центру даних "Геоінформатика і сталий розвиток" при КПІ ім. Ігоря Сікорського прогнозує можливий початок спаду пандемії коронавірусу на третю декаду травня, а до того часу розвиток пандемії матиме лінійний характер

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу КПІ.

Зазначається, що для України на п’ятнадцятиденному відрізку часу (06.05.20 - 20.05.20) характер розвитку пандемії набуває більш чіткого лінійного характеру з рівнем "плато" – 400-550 нових інфікованих на день.

"За результатами прогнозного моделювання команди проєкту "ФОРСАЙТ COVID-19" такий характер розвитку процесу може продовжитися до третьої декади травня 2020 року, протягом якої ймовірно настане пік пандемії. Після цього пандемія, ймовірно, може піти на спад (кількість щоденно видужалих людей буде стійко більшою кількості щоденно інфікованих)", - йдеться у повідомленні.

Науковці зауважили, що для міста Києва, протягом п’ятнадцятиденного відрізку часу (06.05.20 - 20.05.20) процес розвитку пандемії поки що є більш нестаціонарним з ймовірним зниженням його волатильності і набуттям більш чіткого лінійного характеру на наступному тижні з рівнем "плато" – 40-50 нових інфікованих на день.

Середня абсолютна похибка у відсотках виконаного прогнозу на п’ятнадцятиденному відрізку часу (06.05.20 – 20.05.20) не перевищує 2.2%. "Кількість щоденно видужалих людей в Україні наближається до кількості щоденно інфікованих людей (14.05.20 цей баланс одноденно був навіть позитивним). Команда проєкту очікує, що в третій декаді травня цей баланс може стати стійко позитивним, що засвідчить початок спаду пандемії", - вважають науковці КПІ.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано майже 18 тисяч випадків захворювання на коронавірус. 

Японія спільно з ЄС має намір запропонувати провести незалежне розслідування дій Всесвітньої організації охорони здоров'я у зв'язку з поширенням коронавірусу у світі. Також повідомлялося, що Китай тестує уже п'яту вакцину від коронавірусу.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. Тоді ж в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус. 25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня. 4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня.

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, та дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme