Українські моряки зібрали гроші для російського активіста, який підтримував їх й отримав чотири роки таборів

Звільнені з російського полону українські моряки зібрали гроші для засудженого в Москві російського активіста Костянтина Котова, який раніше допомагав збирати передачі нашим полоненим і пікетував за їхнє звільнення

Українські моряки зібрали гроші для росі…

повідомляє у фейсбуці Микола Полозов – один з адвокатів моряків.

"Сьогодні звільнені українські моряки зібрали гроші і попросили мене передати їх Вікторії Івлєвій, щоб вона розпорядилася ними на допомогу і підтримку російському політв'язню Костянтину Котову. На знак вдячності та подяки за його підтримку в той момент, коли вони самі перебували у в'язниці. Суму в розмірі 12 400 гривень і 25 850 російських рублів я привезу в Москву і передам Вікторії. Девіз українських військових моряків – "Своїх не кидаємо!" – повною мірою відноситься і до Кості Котова", – написав Полозов.

За його словами, довгі місяці перебування моряків у полоні Котов допомагав Івлєвій збирати морякам передачі, приходив до них на суди, стояв на пікетах на підтримку військовополонених, політв'язнів і кримських татар.

У серпні Котова затримали і звинуватили за статтею 212.1 КК РФ – "репресивної статті, придуманої російською владою для тих, хто намагається реалізувати конституційне право на свободу зібрань. Для тих, хто мирними способами виступає проти несправедливості влади".

Котова засудили до чотирьох років таборів.

Нагадаємо, 7 вересня Україна і Росія таки обмінялися полоненими за формулою 35 на 35. Українською владою були звільнені й помилувані 12 росіян.

9 вересня звільнені українські моряки зустрілися з предстоятелем Православної церкви України Епіфанієм.

Читайте такожТортури, переслідування та арешти: Бранці Кремля розповіли про свої поневіряння

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook