Українець виробляє біопаливо з відходів моркови і петрушки

На Одещині в селищі Котловина Ренійського району керівник кооперативу "Гагауз Ері", що виробляє насіння, Михайло Цонков виробляє і біопаливо з відходів моркови, петрушки, буряка та соняшника

Донедавна Цонков у виробництві біопалива використовував також і коріандр, передає Depo.ua з посиланням на "Бессарабія"

Сировиною для виробленого ним біопалива слугують відходи сільгоспкультур, що залишаються після збору насіння.

"Ми виробляємо насіння вже багато років і довгий час відходи у вигляді гички або віддавали на корм вівцям, або спалювали. Я три роки думав про те, яке ще застосування можна знайти цьому, здавалося б, непотрібному матеріалу. Їздив по Україні, шукав відповідь на своє питання і за кордоном - в Білорусі та Китаї. І ось, нарешті, знайшов підходящий гранулятор в Жмеринці. Вартість його оптимальна (130 тис. грн), і до того ж, до нього можна придбати запчастини. Правда, гранулятор я злегка вдосконалив: приставив до нього похилий транспортер, який необхідний для того, щоб запечені пелети встигали охолоджуватися до моменту потрапляння в тару", - розповів Цонков.

Питома теплота згоряння у рослинних пелет менше, ніж у деревних. Але це не має принципового значення, оскільки собівартість агрогранул низька, а сировина дістається практично задарма. Можливості гранулятора дозволяють підприємству Цонкова виробляти по 2,5-3 тонни пелет на добу. Протягом минулого опалювального сезону тут виготовили майже 70 тонн біопалива. Значна частина його йде на продаж жителям Котловини, а також сіл Плавні і Новосільське. Тонна агропеллет коштує 1500 грн.

Якість отриманого тепла при використанні "морквяно-бурякового" палива залежить від якості пальника. Цонков своє обладнання для обігріву придбав в Польщі. Це "розумний" котел, який самостійно контролює температурний режим: при відключенні електрики він теж відключається, а після підключення самостійно очищується, заправляється, підключається і вже через 10 хвилин входить в загальний режим роботи.

На опалення великого будинку, гаража та майстерні загальною площею в 200 кв. метрів щомісяця йде близько 700 кг гранул. При цьому в житлових приміщеннях температура тримається на рівні 27-28 градусів. Залишки горіння, багаті калієм, Цонков використовує в якості добрива.

Він каже, що виробництво біопалива принесло користь і людям і довкіллю. Взимку палети виробляють троє місцевих жителів, які раніше в цю пору року були без роботи. До того ж, люди в опалювальний сезон стали менше вирубувати дерев у лісосмугах. Селяни призвичаїлися купувати біопаливо в невеликих обсягах (по кілька мішків) і використовувати по необхідності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme