Україна б’є антирекорди зі смертності дорослих і зараження дітей: Коли влада поверне жорсткий карантин

Сьогодні в Україні зафіксовано антирекорд із захворювання на коронавірус дітей – 152 особи, вчора – із виявлення випадків, 689 нових захворілих на добу, позавчора – зі смертності, 23 людини за день

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Україна б’є антирекорди зі смертності до…
Фото: УНІАН

Вже зрозуміло, що жорсткий карантин зняли зарано. І так само зрозуміло, що народ назад по хатах вже не заженеш, бізнесу не накажеш знов не працювати, садочки не закриєш, транспорт не зупиниш. Всі сфери діяльності в Україні, після 78-денного простою, ринулися на волю як зубна паста із тюбика, по якому шарахнули цеглиною. Якщо зараз почати пояснювати людям, що вони знову мають самоізолюватися вдома без роботи і зарплати, будуть протести, сутички з поліцією, накачування проросійською опозицією настроїв в соцмережах і падіння рейтингу влади до критичного рівня. А вже в жовтні – місцеві вибори.

Українці в той же час втомилися боятися і розслабилися, уникаючи заходів безпеки, включно з масками, дистанцією і миттям рук. Тож не виключено, що невдовзі вже в Києві можна буде знімати страшні репортажі, як раніше в Римі чи Нью-Йорку. Переповнені лікарні і морги, брак медикаментів, жах і відчай. І безпорадність, враховуючи наші реалії.

Що тоді буде робити влада, адже загнати всіх по домівках, як ми вже писали, скоріш за все не вийде. Тож, європейський досвід, який ми почали запозичувати, але не довели справу до логічного завершення – тепер не варіант.

Наша влада може, наприклад, піти шляхом білоруської, заявляти, що насправді все далеко не так погано, звинувачувати п’яту колону в розгойдуванні човна і говорити, що люди помирають не через коронавірус. Ну а що ще залишається?

До речі, перед подібним питанням – що робити зі збільшенням жертв коронавірусу після пом’якшення карантину, опинилася зараз і Росія. Тамтешній президент теж спочатку запровадив жорсткі обмеження, навіть жорсткіші ніж в нас, а потім різко їх зняв. Бо, по перше, страждає економіка і зростає напруга в суспільстві, а по друге – в них теж скоро має відбутися щось на кшталт виборів. 1 липня на Росії призначене "Общероссийское голосование по поправкам к Конституции Российской Федерации", читай - обрання Путіна на довічне президентство.

Чи не значить це, що нам тепер необхідно ще уважніше слідкувати за подіями на Росії, адже ситуація стає настільки схожою, що наша влада скоро перейматиме досвід боротьби з коронавірусом в російської?

І ще невідомо, що страшніше – почати жити за російським досвідом чи епідемія коронавірусу. Адже російський досвід – це повне ігнорування конституційних прав, штрафи, звинувачення та ігнорування потреб, в тому числі - лікарів і жертв коронавірусу. А тих, хто багато базікає в соцмережах, прийде послухати наживо місцева поліція.

Звісно, це зовсім не факт, що в нас таке буде. Але статистика по коронавірусу росте тривожними темпами і очевидно, що владі скоро доведеться щось вирішувати. 

І увесь час не дає спокою питання – навіщо було тоді на 78 днів зупиняти в країні економіку заради життя, щоби тепер втрачати економіку і життя?

Читайте також - Дорога комуналка, новий пенсійний вік, ускладнення пільг і податків : На що Україна вже офіційно підписалася заради грошей МВФ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme