Угорські глядачі гідно оцінили українське кіно

6 листопада 2016 року в Будапешті в центральному кінотеатрі "Uránia National Film Theatre" пройшла церемонія відкриття Днів українського кіно в Будапешті, присвячені 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Угорщиною
Depo.Життя
10 листопада 2016 10:00
ФОТО: depo.ua

Угорські глядачі гідно оцінили українське кіно - фото 1

Кінотеатр "Uránia National Film Theatre"

Кінофестиваль організували Ігор Янковський, засновник Благодійного Фонду та Громадської організації "Ініціатива заради майбутнього", глава Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко, посол України в Угорщині Любов Непоп.

Угорські глядачі гідно оцінили українське кіно - фото 2

Меценат Ігор Янковський відкриває Дні українського кіно в Будапешті 

Розпочались Дні українського кіно в Будапешті з небаченого аншлагу. Більше 500 глядачів зібралося в залі кінотеатру, розрахованому на 470 місць. Особливо приємно відзначити, що в основному це була саме угорська публіка. Свою роль зіграло те, що організатори подбали про те, щоб кожен фільм був забезпечений угорськими субтитрами.

"Сьогоднішня подія ще раз показала, що Україні є чим пишатися. Я дуже радий, що на український фільм прийшло стільки угорської публіки. Це і є наша мета - зробити так, щоб про Україну дізнавалися не тільки із зведень політичних новин про війну, боротьбі з корупцією тощо, а через культуру, мистецтво, досягнення наших талановитих людей. Тому ми і надалі будемо знайомити світ з нашою країною шляхом культурної дипломатії", - поділився засновник благодійного Фонду та ГО" Ініціатива заради майбутнього " Ігор Янковський.

Угорські глядачі гідно оцінили українське кіно - фото 3

 Глядачі у залі 

Протягом тижня українські режисери, які прилетіли в Будапешт завдяки підтримці мецената Ігоря Янковського, покажуть кінострічки, створені за останній рік: "Гніздо горлиці" (реж. Тарас Ткаченко); "Тепер я буду любити тебе" (реж. Роман Ширман); "Моя бабуся Фанні Каплан" (реж. Олена Дем'яненко); документальну стрічку "Українські шерифи" (реж. Роман Бондарчук), яка висунута від України на нагороду "Оскар" Американської кіноакадемії. Відреставрований кіно-шедевр Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою" представив його син - Пилип Іллєнко.

"Українське кіно зараз на підйомі. Більш того, в наступному році ми плануємо розширити фінансування вітчизняного кінематографа, а це означає, що нас чекає багато нових цікавих українських фільмів ", - підкреслив глава Держкіно України Пилип Іллєнко.

Угорські глядачі гідно оцінили українське кіно - фото 4

Голова Держкіно Пилип Іллєнко та режисер Тарас Ткаченко

На прийомі в честь українського кінематографа, в неформальній обстановці, режисери та гості кінопоказу змогли поспілкуватися на тему подальшого розвитку вітчизняної кіноіндустрії, а також реалізувати перспективи співпраці українських режисерів і продюсерів з європейськими колегами.

Угорські глядачі гідно оцінили українське кіно - фото 5

Неформальне спілкування з гостями

За останні роки Ігор Янковський розширив свою програму підтримки молодого українського кіно. Завдяки підтримці мецената українські делегації регулярно відвідують міжнародні кінофестивалі. Проводяться урочисті українські прийоми на міжнародних кінофестивалях - в Каннах, Берліні, в Карлових Варах, в листопаді запланована презентація українського кінематографа на Міжнародному Талліннському кінофестивалі "Темні ночі". Громадська організація "Ініціатива заради майбутнього" надає молодим кінематографістам гранти для поїздок за кордон, де вони знаходять продюсерів для своїх нових проектів.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя