UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Угорщина знову робить скандальні заяви про Україну

Міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто має намір ініціювати розгляд питання порушення Україною Угоди про асоціацію з ЄС у зв'язку з прийняттям закону про освіту для нацменшин в Україні

Про це він заявив в Люксембурзі перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, повідомляє Depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Вони (Україна) відібрали право у всіх меншин використовувати їх рідну мову під час отримання освіти у віці від 10 років. Це грубе порушення прав людини, грубе порушення прав меншин і це грубе порушення Угоди про асоціацію. Тому на наступній сесії ради асоціації з Україною ми повинні поставити це питання на порядок денний, щоб вирішити ситуацію," - сказав Сийярто.

Як відомо, наступне засідання Ради Асоціації Україна-ЄС заплановано на грудень цього року.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород заявив, що наступному засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту.

Голова МЗС України Павло Клімкін у відповідь заявив, що Київ розглядає перегляд Угоди про асоціацію лише у контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Водночас брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що Рада ЄС відхилить пропозицію Угорщини щодо перегляду асоціації з Україною.

Довідка: 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Водночас уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

12 жовтня парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону "Про освіту", підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme