UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Угорщина допомагатиме Закарпаттю попри "освітні" розбіжності

Попри розбіжності Будапешта й Києва щодо нового українського закону про освіту Угорщина й надалі підтримуватиме Закарпаття

Про це заявив спікер Національних Зборів Угорщини Ласло Кевер 25 вересня під час робочого візиту до Закарпатської області, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Угорщина підтримує Закарпаття і у сфері охорони здоров'я дітей, адже для угорців і українців найважливіше, щоб їхні діти були здорові і перебували у безпеці", – зазначив голова парламенту Угорщини на церемонії передачі медичних препаратів районній дитячій лікарні у Береговому на суму 70 млн форинтів (близько 7 млн гривень).

Кевер побував і на відкритті реконструйованого на кошти угорської сторони дитячого відділення Виноградівської районної лікарні. За інформацією угорських ЗМІ, ремонтні роботи обійшлися закордонному підряднику у 3,6 млн гривень.

При цьому Ласло Кевер заявив, що не варто забувати і про дитячу освіту угорської меншини в Україні. Він назвав "катастрофічним" новий український закон про освіту.

"Ми не дали приводу, щоб українські політики так обійшлися із закарпатськими угорцями, через те наша думка є такою категоричною, і у такій же категоричній формі ми висловлюватимемось і у майбутньому", – сказав Кевер.

Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту, давши таким чином старт освітній реформі.

Нагадаємо, офіційну Угорщину обурив український закон "Про освіту".

Парламент Угорщини одноголосно засудив український закон про освіту. Парламентарі закликали міжнародне співтовариство засудити закон, а українську владу - не допустити набуття його чинності.

Не подобається новий закон України про освіту і Румунії. Так, 21 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про скасування офіційного візиту в Україну через ухвалений Верховною Радою закон "Про освіту".

Румунський парламент ухвалив декларацію, в якій висловлено надію на дотримання європейських стандартів у сфері захисту прав національних меншин, які проживають в Україні, після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту".

Як відомо, 5 вересня народні депутати підтримали новий Закон про освіту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme