Учні із затримкою психічного розвитку вчитимуться у загальних школах

З 1 вересня 2017 року припинять набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл та забезпечать умови для їх навчання у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх закладів
Depo.Життя
26 жовтня 2016 16:45
ФОТО: depo.ua

Відповідну постанову було затверджено сьогодні, 26 жовтня, на засіданні Кабінету Міністрів України, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу МОН.

У рамках цієї постанови передбачається, що вже до 2022 року всі українські діти, які навчаються в спеціальних школах (школах-інтернатах) для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів.

Це допоможе забезпечити рівний доступ до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами, сприятиме їхньому успішному навчанню, розвитку та соціалізації. Крім того, вони отримають можливість здобувати освіту, проживаючи в сім’ї.

Перед тим, як перейти на навчання в загальноосвітні заклади, ці діти навчатимуться у спеціальних  підготовчих класах, а вже потім перейдуть у спеціальні та інклюзивні класи загальноосвітніх навчальних закладів, де розвиватимуться поряд зі звичайними дітьми.

Організація їхнього навчання у ЗНЗ буде побудована на основі особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.

Світовий досвід свідчить, що такі заходи не лише сприяють формуванню толерантного та відкритого суспільства, а й кращому навчанню дітей  із особливими освітніми потребами.

У  поєднанні з корекційно-розвитковою роботою та обов’язковим створенням підготовчого класу, це дасть можливість  забезпечити цим дітям достатню кількість навчальних годин для повноцінного засвоєння навчального матеріалу.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: діти, освіта