Участь у Євробаченні під загрозою: Аласанія розповів деталі про арешт рахунків "Суспільного"

Очільник "Суспільного" Зураб Аласанія розповів про передумови арешту, який наклали на рахунки мовника, та наслідки, якими таке рішення загрожує
 

Участь у Євробаченні під загрозою: Аласа…

Про це він розповів на свої сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Гроші на рахунках ПАТ "НСТУ" арештовано. Хто це зробив: відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України", – написав Аласанія.

За його словами, Мін'юст арештував кошти мовника для примусового стягнення з ПАТ "НСТУ" на користь акціонерного товариства "Євроньюз" боргу в розмірі 10,5 млн євро, та ще 1,6 млн євро виконавчого збору і 73 080 грн судового збору.

Аласанія пояснює, що цей борг "Суспільне" отримало у спадок від створеної у 2010 році урядом Азарова українськомовної версії міжнародного каналу "EURONEWS".

Договір було заключено на 6 років, що є прямим порушенням законодавства України, яке не дозволяє укладати угоди довше ніж на один рік.

"За Договором виплати становили – одноразова 8,5 млн євро, та 5,2 млн євро кожен рік. Задля того було здійснено розподіл бюджетних призначень загального фонду за окремою бюджетною програмою "Виробництво телерадіопрограм для державних потреб" для створення українськомовної версії міжнародного каналу "EURONEWS", – наголосив голова національного суспільного мовника.

Аласанія зазначив, що загалом держава за ці роки витратила понад 20 млн євро, а борг виник, коли в другому півріччі 2013 року сплати припинилися.

"У 2014 році змінилось керівництво НТКУ. Численні звернення НТКУ до нового уряду з приводу сплати боргу до результату не призвели. Ані у 2014 році, ані у 2015 році кошти з державного бюджету України за окремою бюджетною програмою не виділялися. У 2015 році Договір було розірвано, а борг на той момент склав 10,5 млн євро", – розповів очільник суспільного мовника.

За словами Аласанії, АТ "Євроньюз" почало подавати судові позови проти НТКУ на території України (і у 2015 отримало задовільне рішення), а також на території Швейцарії, де за позовом "Євроньюз" були "заморожені" гроші у швейцарському банку в розмірі 15 млн євро. Їх там розмістила Україна як гарантію проведення в Україні конкурсу Євробачення у 2017 році.

"Представниця України співачка Джамала перемогла на конкурсі Євробачення-2016. Це означало проведення наступного конкурсу, Євробачення-2017, на території країни-переможця. Оскільки процедура організації конкурсу складна та тривала, а Україна перебувала в важких умовах агресії Росії, власники конкурсу поставили умову депонувати "страхову суму" в нейтральному швейцарському банку на випадок форс-мажору та термінового переносу конкурсу в іншу країну. В усіх інших випадках сума в Є15 млн. була недоторкана і мала повернутися одразу по закінченню конкурсу в Україну. Процедурно держава через державний банк "Укрексім" перевела гроші з Держрезерву на рахунок НТКУ, в свою чергу НТКУ депонувала їх на рахунку швейцарського банку", – розповів Аласанія.

За його словами, Україна з проведенням конкурсу Євробачення-2017 впоралась успішно, і гроші мали повернутися до України.

"Але АТ "Євроньюз" подало позов в Женевський суд на блокування цих грошей для забезпечення рішення українського Господарського суду від 2015 року на користь АТ "Євроньюз". НСТУ оскаржило блокування коштів в Женеві. Мінюст також оскаржив блокування коштів в Женеві (так, той самий Мінюст, котрий тепер арештував рахунки НСТУ). Суд в Женеві триває", - написав очільник НСТУ.

Він також пояснив, які наслідки матиме арешт рахунків "Суспільного".

"Роботу Суспільного мовника заблоковано. Включно з: трансляцією Олімпіади-2020, забезпеченням участі України в Євробаченні 2020, блокуванням запуску нових проектів, блокуванням запуску нової Суспільної студії ПАТ "НСТУ", – зазначив Аласанія.  

Він вважає, що у цій ситуації уряд повинен погасити цю заборгованість.

"Натомість збираються сплатити державний борг зі знаменитих "двамільярди" Суспільного (насправді 1,7). А зі сплатою боргу (мінус 308 мільйонів) – 1, 4. І так, безперечно, наприкінці року урядовці неодмінно спитають – а де ефективна робота-рейтинги-нові програми і "вот єто всьо". Ви теж, до речі, спитаєте. Про мінус гроші – забудете, а про спитати за ефективність – ні", – написав Аласанія.

ЩО СТАЛОСЯ: Гроші на рахунках ПАТ НСТУ арештовано. ХТО ЦЕ ЗРОБИВ: Відділ примусового виконання рішень Департаменту...

Опубліковано Зурабом Аласанією Пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

Нагадаємо, сьогодні, 28 лютого, стало відомо, що на рахунки "Суспільного мовника" наклали арешт

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"