UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Єгипті знайшли обеліск віком чотири тисячі років

Спільна франко-швейцарська археологічна експедиція знайшла близько некрополя Саккара фрагмент обеліска з граніту часів Стародавнього царства

Виявлений фрагмент - висотою близько 2,5 метрів. На думку вчених, приблизно така ж частина обеліска знаходиться під землею, передає Depo.ua з посиланням на The History Blog.

Обеліск був виконаний з масивної брили червоного граніту. Канавка навколо верхньої частини обеліска вказує на те, що він був спочатку покритий мідними пластинами або золотою фольгою, щоб відображати сонце і яскраво світити протягом дня. Це - найбільший відомий обеліск епохи Стародавнього царства.

Напис на одній стороні обеліска вказує, що він був присвячений представнику Шостої династії, Анхнесмеріре II, родичці кількох фараонів, матері фараона Пепі II з Шостої династії. Вона жила в середині 23 століття до нашої ери.

"У правителів Шостої династії, як правило, було два невеликих обеліска біля входу в їх похоронний храм, але цей обеліск був знайдений трохи далі від входу в могильний комплекс Анхнесмеріре II", - сказав Мостафа Вазирі, генеральний секретар єгипетської Вищої ради у справах старовини.

На його думку, обеліск був викрадений каменотесами через кілька століть після установки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme