У вовчому витті нарахували кілька десятків "діалектів"

Обробивши звуки вовків і інших представників сімейства псових за допомогою комп'ютерів, вчені з'ясували, що виття цих тварин має характерні "діалекти", в залежно від виду і підвиду
Depo.Життя
9 лютого 2016 18:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Лента.ру.

Арік Кершенбаум з Кембриджського університету і його колеги працювали з виттям псових (вовків, шакалів і собак), записаним як в неволі, так і в природних умовах. Шість тисяч завивань скоротили до двох і доручили алгоритму машинного навчання розбити їх на різні типи - спираючись на висоту звуку і його коливання.

Виявилося, що акустичні "відбитки" виття не випадкові - вони відрізняються залежно від виду і підвиду псових. Ці особливості мають велике значення з точки зору екології. Наприклад, збіги в характері завивань (наприклад, між рудим вовком і койотом, яких вирізняє модульоване виття, яке переходить в скиглення) сприяють схрещуванню тварин - що загрожує виживанню рудих вовків як виду.

Хоча вченим вдалося класифікувати завивання псових, їм майже нічого не відомо про значення різних діалектів - як і звуки дельфінів, виття вовків дуже складно вивчати в природних умовах. Зоологи планують встановити в Єлловстонському національному парку безліч мікрофонів і з їх допомогою визначити, чи пов'язані ті чи інші сигнали зі спілкуванням на відстані або попередженнями про небезпеку.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя