У Туреччині затримано маже 3 тис. заколотників

Після спроби військового перевороту в Туреччині влада країни масово затримує солдат, які намагались його організувати
Depo.Життя
16 липня 2016 13:15
ФОТО: depo.ua

Про оновлені дані щодо затриманих у телезверненні повідомив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим, повідомляє depo.ua.

За останніми даними, затримано 2839 військовослужбовців, які брали участь у спробі державного перевороту.

Прем’єр наголосив, що учасники перевороту будуть притягнуті до відповідальності згідно з законами країни.

Глава уряду також навів нові дані про загиблих в ході заколоту. За словами Йилдирима, загинула 161 чоловік, поранення отримали близько 1440.

Щоправда, раніше стало відомо про 194 загиблих, серед яких було 90 прихильників Ердогана та 104 тих, хто підтримував переворот.

Нагадаємо, що в ніч на сьогодні, 16 липня, група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула,захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.  

Президент Туреччини Реджеп Ердоган вилетів з країни і записав телезвернення із закликом до співгромадян протестувати проти путчу. Його прихильники вийшли на вулиціі навіть захопили кілька танків.  Зчинилися перестрілки, адже велика частина військових і поліція залишилися вірними Ердогану. Жертвами зіткнень стали десятки людей.  Президент прилетів до Стамбула і вийшов до своїх прихильників, заявивши, що заколот придушено. Через спробу державного перевороту вже арештовані понад 1500 військових, зокрема бригадний генерал.

У Туреччині оголошений воєнний стан.

Читайте також: У Туреччині спроба державного перевороту (ХРОНІКА)

Більше актуальних новин чит