У церкві Миколи Набережного прощаються з Гонгадзе

У церкві Миколи Набережного відбувається літургія за вбитим у 2000 році журналістом Георгієм Гонгадзе
Depo.Життя
22 березня 2016 12:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє кореспондент depo.ua.

Катафалк з труною, покритий прапорами України і Грузії. До храму попрощатися з журналістом прийшло близько тисячі осіб. Серед відомих людей помічені, Мустафа Найєм, Олександр Мороз, Тарас Чорновіл та Ірина Геращенко.

Пресу до церкви не пропускають.

Поховають Георгія Гонгадзе на території церкви Миколи Набережного.

Нагадаємо, 16 вересня 2000 року близько 22:30 жерналіст Георгій Гонгадзе пішов з роботи, але вдома так і не з'явився. Зникнення Гонгадзе викликало велике занепокоєння не лише у його родичів і друзів, а й серед політиків і журналістів, оскільки незадовго до зникнення журналісту погрожували та стежили за ним.

2 листопада в лісі біля Таращі було знайдено обезголовлений труп. Дружина і друзі впізнали у ньому Георгія. Але остаточного висновку експертиза не зробила.

Більше 15 років тіло Гергія зберігалося у центральному моргу Києва.

Мама Георгія, Леся Гонгадзе, ще у 2012 році була згодна на поховання тіла, яке слідство вважало тілом її сина. Проте, вона наполягала на тому, що воно має бути поховане як тіло неопізнаної людини.

"Давайте, домовтесь, привезіть цей труп. Ми поховаємо у Львові як невпізнану людину. Ви закриєте справу - люди заспокояться: "таращанський труп" похований. От так я запропонувала, але ні в якому разі не ховати цей труп як Гонгадзе", - закликала вона чотири роки тому.

У листопаді 2013 року Леся Гонгадзе померла на 69-му році життя.

Згодом Мирослава Гонгадзе припускала, що поховання відбудеться у 2014 році. Вона твердила, що це обговорюється і що подробиці будуть повідомлені додатково, коли владнають усі деталі.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко передав Мирославі Гонгадзе орден "Зірка Героя" її покійного чоловіки Георгія Гонгадзе.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя